Dorin Habert: Zaczęłam w dobrym tempie

Silny wiatr towarzyszący biathlonistkom podczas biegu indywidualnego w Ostersund spowodował, że nie wszystkie zawodniczki mogły pokazać pełnię swoich możliwości. Spokojniejsza pogoda podczas sobotniego biegu sprinterskiego sprawiła, że na podium znalazły się nazwiska, które gościły na nim już wielokrotnie.

Pierwsze miejsce zajęła Marie Dorin Habert, która zaliczyła dwa bezbłędne strzelania. Druga była Kaisa Makarainen, która pomimo karnej rudny w stójce, straciła do zwyciężczyni tylko 11 sekund. Trzecie miejsce przypadło w udziale również bezbłędnej Gabrieli Koukalovej, która straciła jednak do reprezentantki Francji blisko 20 sekund. Bardzo zadowolona ze swojego startu była oczywiście Dorin Habert.

"Zaczęłam w dobrym tempie myślałam tylko o tym, żeby je utrzymać"- Zaczęłam w dobrym tempie myślałam tylko o tym, żeby je utrzymać. Cieszę się, że udało mi się też utrzymać koncentrację podczas strzelania, szczególnie w pozycji stojącej. Dużo czasu spędziłam na strzelnicy, ale nie popełniłam błędów – powiedziała podczas konferencji prasowej po biegu.

Francuzka podkreśliła też, że nie jest jej łatwo pogodzić uprawianie sportu i bycie mamą. Na szczęście ma wokół siebie wiele osób, które jej w tym pomagają. Sezon jest długi i nie jest pewna, czy utrzyma wysoką formę przez cały jego czas. Skupia się przede wszystkim na przyszłym sezonie olimpijskim.

Kaisa Makarainen, która w biegu indywidualnym zajęła 24. pozycję, pudłując w sumie aż 7 razy, swój nienajlepszy występ tłumaczyła faktem, że na wiosnę zmieniła kolbę karabinu i w czasie wietrznej pogody miała z nią pewne problemy. Teraz aura była dużo lepsza, co znalazło odzwierciedlenie w jej wynikach. Bezbłędne pierwsze strzelanie dało jej dobry punkt wyjścia do dalszego biegu.

"Nie jestem jeszcze w najlepszej formie biegowej"- Było wiele dziewczyn, które strzelały czysto i nie spodziewałam się, że będę w pierwszej trójce mając na koncie jedno pudło. Różnice czasowe w samym biegu były niewielkie. Nie jestem jeszcze w najlepszej formie biegowej - powiedziała Makarainen.

Gabriela Koukalova powiedziała, że wiele osób pytało ją o jej założenia, co do występu w sprincie, ale ona nie lubi startować pod presją i niczego w tej sprawie z góry nie zakładała. Jest szczęśliwa z miejsca, które udało jej się osiągnąć.

"W końcówce biegu straciłam siłę"- Dzisiejszy start był dla mnie bardzo przyjemny, wiatr zelżał i wszystko na trasie było dobrze. Byłam zadowolona z mojego tempa biegu na pierwszych dwóch pętlach, ale później straciłam siłę - zrelacjonowała Czeszka.

Żadna z zawodniczek nie chciała niczego deklarować przed biegiem na dochodzenie, a stosunkowo niewielkie różnice czasowe wskazują na to, że w klasyfikacji pań sporo może się zmienić.

Powiązane osoby

 Francja | kobieta | Marie Dorin Habert

 Finlandia | kobieta | Kaisa Makarainen