Alexander Os zakończył karierę

Norweski biathlonista Alexander Os postanowił zakończyć karierę. Norweg poinformował o tym za pośrednictwem Facebooka. 36-letni biathlonista od kilku lat pozostawał poza norweską kadrą, a największym jego indywidualnym sukcesem był brązowy medal w biegu piścigowym podczas MŚ w Pyeongchang w 2009 roku.

- Po pewnym wahaniu zdecydowałem się na zakończenie kariery jako biathlonista. Biathlon jest niesamowicie zabawny, ale nadszedł taki moment w moim życiu gdy trzeba iść dalej. W dodatku oprócz naszej córki Solveig, oczekujemy na drugą córeczkę w lipcu, kupiliśmy dom a ja znalazłem sobie pracę. Ja w pracy. Kto by pomyślał!? Jestem bardzo wdzięczny za każdą pomoc i wsparcie jakie otrzymałem od rodziny, przyjaciół, kibiców, trenerów, serwismenów, sponsorów i wszystkich którzy mi pomogli. Było wielu którzy mi pomogli abym mógł trenować i cieszyć się biathlonem. Wielkie dzięki wszystkim! - napisał na Facebooku Os.

Sympatyczny Norweg z Fauske, czesto startujący z bujną brodą, siedmiokrotnie stawał na podium zawodów biathlonowego Pucharu Świata. Ale nigdy na najwyższym stopniu. Na Mistrzostwach Świata indywidualnie zdobył brązowy medal w Pyeongchang w 2009 roku, a dwa lata później w Chanty Mansijsku cieszył sie ze złotego medalu w sztafecie, zdobytego wraz z kolegami z drużyny.

Praca o której wspomniał Os, to funkcja szefa biegu Reistadloepet którą obejmie 1 lipca. Bieg odbędzie sie 1 kwietnia 2017 roku i będzie jednym z cyklu biegów długich Visma Ski Classics.

 

Powiązane osoby

 Norwegia | mężczyzna | Alexander Os