Wiłuchina szykuje się do powrotu

Wicemistrzyni olimpijska w sprincie z Soczi, Olga Wiłuchina, szykuje się do powrotu na biathlonowe trasy. Rosjanka zapowiada start w rozgrywanych od 22 września mistrzostwach Rosji w biathlonie na nartorolkach.

27-letnia biathlonistka po igrzyskach w Soczi zrobiła sobie roczną przerwę. Początkowo spekulowano, że z powodu ciąży. Trener Walerij Iwanow, który jest jej osobistym trenerem szybko jednak zaprzeczył tym spekulacjom: - W trakcie przygotowań odnowiły się dawne urazy, jeden, drugi, trzeci... Wreszcie Olga postanowiła skupić się na zdrowiu i zrobić sobie małą przerwę - mówił przed rokiem.

Iwanow zaznaczył, że sezon olimpijski był dla jego podopiecznej niezwykle ciężki, co przełożyło się na problemy z układem hormonalnym biathlonistki. Teraz Wiłuchina, która w Soczi wywalczyła dwa srebrne medale, postanowiła wrócić. Biathlonistka do sezonu chciała przygotowywać sie pod okiem Władimira Korolkiewicza, który wiosną przeniósł się z Rosji na Białoruś. Po długich uzgodnieniach Wiłuchina wspólne treningi z kadrą białoruską miała rozpocząć w sierpniu. Tak się jednak nie stało.

- To moja wina. Za póżno złożyłam dokumenty wymagane do rejestracji nowego paszportu. W efekcie otrzymałam go dopiero niedawno i na treningi z Korolkiewiczem było już za późno. Zdecydowałam się więc kontynuować przygotowania z Iwanowem, a w październiku planuję dołączyć do drużyny narodowej - powiedziała Wiłuchina.

Pierwszy start po ponad rocznej przerwie Rosjanka zaliczy w nartorolkowych mistrzostwach kraju, które planowane są na koniec miesiąca w Czajkowskim.

- Czuję się dobrze, moja motywacja rośnie z dnia na dzień - dodała Wiłuchina.

Tymczasem reprezentacja kobiet w składzie Daria Virolainen, Olga Podczufarowa, Jekatrina Szumiłowa, Anna Nikulina, Uliana Kajszewa, Jekaterina Zubowa, Wiktoria Sliwko, Tatiana Akimowa, Irina Usługina, Anna Szczerbinina, Jewgienia Pawłowa, Olga Jakuszowa i Galina Nieczkasowa przebywa na zgrupowaniu w centrum olimpijskim Krasna Polana w Soczi.

Powiązane osoby

 Rosja | kobieta | Olga Wiłuchina