Bez emocji w biegu pościgowym

Kolejny sukces reprezentacji Rosji na uniwersjadzie w Osrblie. Złoty medal w biegu na dochodzenie wywalczyła Jewgienia Pawłowa. Najwyżej z Polek finiszowała Patrycja Hojnisz.

Pawłowa, która we wtorkowym sprincie zajęła drugie miejsce, wystartowała pół minuty po Paulinie Fialkovej ze Słowacji. Decydujące dla losów całego biegu okazało się pierwsze strzelanie. Fialkova spudłowała dwa razy, co wykorzystała bezbłędna Pawłowa, która wypracowała sobie dziesięć sekund przewagi. Na tym emocje praktycznie się skończyły. Pawłowa systematycznie powiększała przewagę, która oscylowała w okolicach pół minuty. Nie naruszyły jej nawet dwie rundy karne, które Rosjanka musiała biegać po pudłach na trzecim i czwartym strzelaniu. Także Fialkova nie musiała oglądać się za siebie, bo nad tasującymi się na dalszych pozycjach rywalkami miała momentami aż półtorej minuty przewagi.

Pawłowa dobiegła do mety czterdzieści sekund nad Fialkovą. Trzecia Kristina Smirnowa z Rosji straciła do zwyciężczyni aż minutę i czterdzieści pięć sekund. I ona nie musiała drżeć o medal, bo czwarta Anna Kistanowa z Kazachstanu przybiegła ponad minutę za jej plecami.

Najwyżej z Polek finiszowała Patrycja Hojnisz (na zdjęciu), która zaliczyła siedem rund karnych i ukończyła bieg jako osiemnasta z ponad pięcioma minutami straty do Pawłowej. Anna Mąka spudłowała cztery razy zajęła 18. miejsce, zdublowana Katarzyna Wołoszyn - strzelała dwa razy - została sklasyfikowana na 39. pozycji. Na starcie nie stanęła Karolina Batożyńska.

Jutro w Osrblie sztafeta mieszana. W piątek odbędą się biegi masowe.

Powiązane osoby

 Rosja | kobieta | Jewgienia Pawłowa