Claude za Boeufa

23-letni Florent Claude zastąpi w składzie reprezentacji Francji na zawody Pucharu Świata w Pokljuce Alexisa Boeufa. Przypomnijmy, że czterokrotny medalista MŚ ogłosił niespodziewanie w sobotę zakończenie kariery.

Claude miał już okazję w przeszłości startować w zawodach Pucharu Świata - ostatni raz w styczniu 2013 roku w Ruhpolding. Jedyne punkty do klasyfikacji generalnej wywalczył na inaugurację sezonu 2011/12 gdy w biegu na 20km w Ostersund zajął 37. miejsce. Jest trzykrotnym medalistą Mistrzostw Świata Juniorów - w 2009 roku wywalczył złoto w sztafecie, rok później z kolegami stanął na drugim stopniu podium, a w 2012 roku sięgnął po tytuł wicemistrzowski w sprincie.

Poza tą jedną zmianą skład Trójkolorowych na Pokljukę prezentuje się tak samo jak ten na Hochfilzen. O kolejne pucharowe punkty powalczą wiec bracia Fourcade, Quentin Fillon Maillet, Simon Desthieux oraz Jean Guillaume Beatrix.

U pań ponownie oglądać będziemy Anais Bescond, Sophie Boilley, Marine Bolliet, Justine Braisaz, Enorę Latuilliere oraz Colin Varcin.

Powiązane osoby

 Belgia | mężczyzna | Florent Claude