Os chce do czołówki

Dzięki sobotniemu zwycięstwu w sprincie w Sjusjoen Alexander Os dostał szansę występu w inaugurujących nowy sezon biathlonowego Pucharu Świata zawodach w Ostersund.

Pozostający poza norweską kadrą Os trenuje na własną rękę w prywatnym zespole Team Feskslog, który założył wspólnie z Larsem Bergerem. Po imponującym zwycięstwie w sprincie w Sjusjoen stwierdził, że otrzymał zapłatę za ciężką pracę jaką wykonał w ostatnich latach.

- Zwycięstwo trochę mnie zaskoczyło, ale bardzo ciężko na to pracowałem. Jestem zadowolony z występu w Sjusjoen - mówił Os po sobotnim sukcesie. - Moim celem jest powrót do Pucharu Świata i zakwalifikowanie się do składu na mistrzostwa świata w Kontiolahti. Myślę, że powrót do czołówki jest realny. Gdybym w to nie wierzył, to nie mógłbym tego osiągnąć.

Norweski Związek Biathlonu (NSSF) podał dziś składy reprezentacji narodowych na pierwszy etap Pucharu Świata. Os w Ostersund wystartuje w sprincie i - ewentualnie - biegu na dochodzenie. Dobry występ w Szwecji może być dla niego przepustką do występu w Hochfilzen i Pokljuce.

Powiązane osoby

 Norwegia | mężczyzna | Alexander Os