Polska

"Na igrzyskach możemy pokusić się o to, żeby być jeszcze wyżej"

Monikę Hojnisz-Staręgę i Kamilę Żuk w Anterselwie zobaczyliśmy wyłącznie w biegu sztafetowym. Na półmetku po ich występach Polska plasowała się na drugim miejscu, ostatecznie skończyło się dziesiątą lokatą. - Myślę, że na igrzyskach możemy pokusić się o to, żeby być jeszcze wyżej – powiedziała Żuk.

więcej »
Marecek mistrzem Europy juniorów w sprincie, Guńka jedenasty
MEJ

Jonas Marecek został w Pokljuce mistrzem Europy juniorów w biathlonowym sprincie. Czech wyprzedził Otto Inveniusa z Finlandii oraz Iacobo Leonesio z Włoch. Jan Guńka zajął jedenaste miejsce.

więcej »
Szalona sztafeta dla Norweżek

Karoline Knotten, Tiril Eckhoff, Ida Lien i Ingrid Tandrevold wygrały bieg sztafetowy 4x6km podczas PŚ w Anterselwie. Przez długi czas w ścisłej czołówce wyścigu utrzymywały się Polki, które ostatecznie zakończyły rywalizację na dziesiątym miejscu.

więcej »
Doll najlepszy na ostatniej prostej przed IO

Benedikt Doll zwyciężył w biegu ze startu wspólnego rozgrywanym na dystansie 15km we włoskiej Anterselwie. Kolejne dwa miejsca na podium Pucharu Świata zajęli Johannes Thingnes Boe oraz Sturla Holm Laegreid. Polacy nie startowali.

więcej »
Złoto MEJ w sprincie kobiet dla Niemiec
MEJ

Selina Grotian odniosła przekonujące zwycięstwo w sprincie w Pokljuce, którego stawką było złoto Mistrzostw Europy Juniorów. Z reprezentantek Polski jako jedyna awans do biegu pościgowego wywalczyła Barbara Skrobiszewska.

więcej »
Mąka: Marzyłam o tym od dziecka
Polska

Anna Mąka w niedzielę po raz pierwszy w karierze wystartuje w biegu ze startu wspólnego. To efekt dwunastego miejsca w piątkowym biegu na 15km podczas PŚ w Anterselwie. – Udział w mass starcie to coś, o czym marzyłam od dziecka – powiedziała Mąka.

więcej »
Davidova z kulą za bieg na 15km

Marketa Davidova zdobyła małą kryształową kulę za bieg indywidualny. Dla Czeszki to pierwszy taki sukces w karierze.

więcej »
Dublet Francuzek, Mąka dwunasta!

Bieg indywidualny kobiet w Anterselwie zakończył się podwójnym zwycięstwem biathlonistek z Francji. Pierwsza była Justine Braisaz-Bouchet, na drugim miejscu zawody ukończyła Julia Simon. Najlepszy wynik w karierze zanotowała Anna Mąka, która zajęła dwunaste miejsce.

więcej »
Boe z pierwszym skalpem tego sezonu

Tarjei Boe okazał się bezkonkurencyjny w wyścigu po małą kryształową kulę w biegu indywidualnym za sezon 2021/22. Rywalizacja o to trofeum zamknęła się w jedynie dwóch startach.

więcej »
Cierpliwy jak Babikow
Statystyka

1873 dni czekał Anton Babikow na swoje drugie zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. To ósma najdłuższa przerwa pomiędzy wygranymi w historii męskiego biathlonu.