Mistrzyni olimpijska z Salt Lake City w biegu pościgowym Rosjanka Olga Pylewa wraca na biatlonowe trasy. Po ukończeniu dwuletniego okresu dyskwalifikacji pięciokrotna złota medalistka mistrzostw świata wystartuje 15 lutego na mistrzostwach kraju Krasnojarskiego w Kańsku.

Pylewa została zdyskwalifikowana po biegu na 15km podczas Igrzysk Olimpijskich w Turynie, który ukończyła na drugiej pozycji. W jej organizmie wykryto niedozwolony środek stymulujący – carphedon. Zawodniczka broniła się wówczas dowodząc, że został on jej podany bez jej wiedzy w trakcie leczenia kontuzji. Musiała jednak oddać medal i została na nią nałożona dyskwalifikacja do dnia 12 lutego 2008r.

W okresie dyskwalifikacji urodziła syna i pracowała jako spikerka w regionalnej telewizji. W połowie minionego roku wróciła też do regularnych treningów. - Olga jest gotowa wrócić i rywalizować na najwyższym światowym poziomie – powiedział jej trener, mistrz olimpijski z Calgary, Walery Miedwiedcew. - W tym sezonie Olga nie wystartuje w zawodach międzynarodowych, do tego chcemy dojść małymi krokami. Jej głównym celem w tym sezonie są mistrzostwa Rosji. Po nich zadecydujemy jak będziemy się przygotowywać do sezonu 2008/09 – powiedział Miedwiedcew.

źródło: biathlon.sk

źródło: inf. własna