Olsbu Roeiseland w Oslo po raz ostatni

Marte Olsbu Roeiseland podczas specjalnie na tę okazję zwołanej konferencji prasowej poinformowała, że zawody Pucharu Świata w Oslo będą ostatnimi w jej karierze. 32-latka postanowiła pożegnać się z biathlonem.

- Osiągnęłem znacznie więcej niż mogłem sobie wymarzyć. Poczułam jednak, że nadszedł czas, aby zrobić ze swoim życiem coś innego - tymi słowami Marte Olsbu Røiseland zakomunikowała rano w Oslo zamiar zakończenia sportowej kariery.

Norweżka przed miesiącem została najbardziej utytułowaną zawodniczką w historii Mistrzostw Świata. W swojej karierze trzynastokrotnie zostawała mistrzynią świata, a w swojej kolekcji ma również cztery brązowe medale. Na igrzyskach w Pjongczang i Pekinie wywalczyła trzy złote, dwa srebrne i dwa brązowe krążki. W zawodach Pucharu Świata odniosła 17 zwycięstw, które w sezonie 2021/22 doprowadziły ją do sięgnięcia po kryształową kulę. Większość swoich sukcesów odniosła na przestrzeni ostatnich pięciu lat.

- Początek mojej kariery nie był łatwy. Jestem dumna z tego co osiągnęłam. Nie mam już odpowiedniej motywacji, by ponownie mierzyć się z ciężką pracą. Wiem, że moje ciało doceni tę decyzję. To nie był impuls, myślałam o tym całą zimę i czuję, że to już najwyższy czas. Trochę smutno, że żegnam się z biathlonem, ale nie mogę się doczekać tego, co życie może mi jeszcze zaoferować poza sportem - dodała Olsbu Roeiseland podczas konferencji.

Multimedalistka MŚ i IO z biathlonem pożegna się w Oslo. W programie ostatniego Pucharu Świata w sezonie 2022/23 jest sprint, bieg pościgowy oraz mass start.

 

Powiązane osoby

 Norwegia | kobieta | Marte Olsbu Roeiseland