Badacz czwarty w generalce

Mistrzostwa Świata Juniorów w Szczuczyńsku zakończyły okres zbierania punktów do klasyfikacji generalnej Pucharu IBU Juniorów. Kryształowe kule wywalczyli Anna Andexer z Austrii oraz Nicolo Betemps z Włoch. Konrad Badacz zajął czwarte miejsce.

Polak do ostatniej chwili walczył o podium klasyfikacji generalnej. Przed ostatnim biegiem miał tylko dwa punkty straty do trzeciego Benjamina Menza. Niestety w biegu pościgowym lepiej zaprezentował się Niemiec i to on w rankingu całego sezonu zajął najniższy stopień podium. Badacz zgromadził 399 punktów - dwukrotnie wygrał, raz był trzeci. Punktował w 9 z 13 rozegranych biegów. Do Menza stracił 22 oczka. Generalkę wygrał Nicolo Betemps, który w drodze po triumf zwyciężył trzykrotnie i drugiego Hansa Koellnera z Niemiec odstawił różnicą 108 punktów. 

Wśród kobiet również dwie lokaty na podium zajęły Niemki - druga była Johanna Puff, a trzecia Marlene Fichtner. Najwięcej punktów zgromadziła jednak reprezentantka Austrii Anna Andexer. W przekroju całego sezonu trzykrotnie stawała na podium i trzykrotnie zajmowała czwarte lokaty. Na MEJ oraz MŚJ już tak nie błyszczała, ale obroniła 27 punktów przewagi nad Puff. Najlepsza z Polek - Anna Nędza-Kubiniec - ukończyła sezon na 35. pozycji.

KLASYFIKACJE GENERALNE PUCHARU IBU JUNIORÓW:
MĘŻCZYŹNI
KOBIETY

Powiązane osoby

 Polska | mężczyzna | Konrad Badacz