Liszka i Arendarczyk w drugiej dziesiątce

Amelia Liszka zajęła szesnaste, a Oliwia Arendarczyk siedemnaste miejsce w biegu indywidualnym juniorek młodszych podczas MŚJ w Szczuczyńsku. Złoto wywalczyła Julia Kink z Niemiec.

W tej kategorii wiekowej bieg długi rozgrywany był na dystansie 10km. Za każdy niecelny strzał do czasu biegu doliczano 45 sekund kary. Nową mistrzynią świata juniorek młodszych została Julia Kink. Urodzona w styczniu 2004 roku Niemka była jedną z najstarszych w stawce. Miała drugi czas bieg, dzięki czemu wygrała mimo dwóch niecelnych strzałów. Zwyciężyłaby nawet z trzema karami, bo nad drugą Alessią Laager ze Szwajcarii, która spudłowała tylko raz, miała blisko minutę przewagi.

Dla Kink to drugi medal w Szczuczyńsku, w sobotę w sztafecie mieszanej wywalczyła srebro. Przed startami w Kazachstanie Niemka nie notowała spektakularnych wyników - jej najlepszym rezultatem na arenie międzynarodowej było do tej pory ósme miejsce w supersprincie podczas IBU Junior Cup w Martell oraz dziewiąta lokata w biegu pościgowym na MEJ w Madonie.

Na trzecim miejscu uplasowała się jedna z głównych kandydatek do podium Ołeksandra Merkuszyna. Ukrainka w tym sezonie z powodzeniem zadebiutowała w zawodach Pucharu Świata, wygrała EYOF i zdobyła medal MEJ. Do listy tegorocznych osiągnięć zapisze sobie również brąz MŚJ w biegu długim, po który sięgnęła mimo trzech niecelnych strzałów. Carlottę Gautero, która ukończyła zawody na czwartym miejscu wyprzedziła o zaledwie sześć dziesiątych sekundy!

Z niezłej strony zaprezentowała się Amelia Liszka. Przedstawicielka rocznika 2006 spudłowała co prawda aż czterokrotnie, ale dzięki niezłej postawie na trasie uzyskała szesnasty rezultat. Lokatę niżej z czasem o trzy sekundy gorszym od Liszki uplasowała się Oliwia Arendarczyk. Zawodniczka UKN Melafir Czarny Bór trzykrotnie opuszczała strzelnicę po bezbłędnym strzelaniu. Problemy 18-latka miała jedynie podczas trzeciego strzelania gdy spudłowała dwukrotnie.

Majka Germata konsekwentnie pudłowała po razie podczas każdego z czterech strzelań, co przy jej aktualnej dyspozycji biegowej dało 41. miejsce. Z kolei Milena Widlak zanotowała siedem niecelnych strzałów i w stawce 79 zawodniczek uplasowała się na 60. pozycji.

WYNIKI