Jedenasta lokata duetu Neumann-Celczyńska

Michał Neumann wraz z Wiktorią Celczyńską zajęli jedenaste miejsce w rywalizacji supermikstów - ostatniej konkurencji Pucharu IBU w Canmore. Nie uchroniło to Polski przed utratą jednego miejsca startowego wśród kobiet na przyszły sezon.

Rywalizacja sztafet mieszanych nie tylko zakończyła zmagania w Kanadzie, ale również cały sezon Pucharu IBU. Zima upłynęła pod znakiem dominacji reprezentacji Norwegii - nie inaczej było również w sobotę wieczorem czasu polskiego. W sztafecie mieszanej wygrał kwartet w składzie Aleksander Andersen, Vebjoern Soerum, Emilie Kalkenberg, Maren Kirkeeide, z kolei w supermikście najlepsi byli Martin Uldal i Marthe Johansen.

W tej drugiej konkurencji mieliśmy swoich przedstawicieli - przypomnijmy, że za ocean na własną rękę udali się zawodnicy KS AZS AWF Katowice Michał Neumann i Wiktoria Celczyńska. Polacy nieźle spisali się na strzelnicy - brylowała zwłaszcza Celczyńska, która aż trzykrotnie opuszczała strzelnicę bez konieczności posiłkowania się dodatkowymi nabojami. W sumie Biało-Czerwoni spudłowali dziewięciokrotnie, ale co najważniejsze uniknęli karnych rund. Do mety dotarli ze stratą ponad czterech i pół minuty jako jedenasty, ostatni niezdublowany duet.

Niestety nie uchroniło to Polski przed spadkiem na jedenaste miejsce w klasyfikacji Pucharu Narodów kobiet na tym szczeblu rywalizacji. Oznacza to, że podczas przyszłorocznej edycji Pucharu IBU będą mogły wystartować jedynie cztery Polki. Może to mieć jednak marginalne znaczenie, bo obecnej zimy z piątego miejsca korzystaliśmy okazjonalnie..

W Pucharze Narodów mężczyzn Polska uplasowała się na trzynastym miejscu, co również oznacza cztery miejsca startowe na sezon 2023/24. Indywidualnie najwyżej uplasowali się Dominika Bielecka (72. miejsce) oraz Wojciech Skorusa (62. miejsce).

WYNIKI:
SZTAFETA MIESZANA
SUPERMIKST

Powiązane osoby

 Polska | mężczyzna | Michał Neumann