Dzika karta dla najlepszych juniorów

W sobotę w Szczuczyńsku rozpoczną się Mistrzostwa Świata Juniorów. Najlepsi zawodnicy otrzymają od IBU imienne zaproszenie do startu w finałowych zawodach Pucharu Świata w Oslo.

Juniorski czempionat po raz pierwszy gości w Kazachstanie. To nie jedyna nowość związana z tegorocznymi MŚJ. W programie zawodów debiutuje sztafeta mieszana, dzięki czemu jeden zawodnik będzie mógł wywalczyć maksymalnie nie cztery, a nawet pięć medali. I to właśnie rywalizacja mikstów rozpocznie trwającą ponad tydzień imprezę. Na liście startowej juniorów młodszych widnieje 21 drużyn. Polacy wystartują w składzie Oliwia Arendarczyk, Amelia Liszka, Hubert Matusik, Jakub Potoniec. Z kolei do startu w kategorii juniorów zgłosiło się 26 ekip, w tym Biało-Czerwoni, którzy pobiegną w kolejności Anna Nędza-Kubiniec, Daria Gembicka, Jan Guńka, Marcin Zawół. Pierwszy bieg o 8:00, drugi o 11:00. Transmisje na stronie IBU.

W kolejnych dniach rozegrane zostaną jeszcze biegi długie, sztafety, sprinty oraz biegi pościgowe. Zawody zakończą się w przyszłą niedzielę 12 marca. Wówczas poznamy dwa nazwiska - juniora i juniorki z największą liczbą punktów w trzech konkurencjach indywidualnych, którzy otrzymają od IBU imienne dzikie karty do udziału w zawodach finałowych Pucharu Świata w Oslo.