Dziewiątka na Hochfilzen

Przed reprezentacją Polski start w kolejnych zawodach Pucharu Świata. Tym razem miejscem zmagań będzie Hochfilzen. Trenerzy Tobias Torgersen oraz Rafał Lepel powołali dziewięcioosobową kadrę.

W składzie reprezentacji Polski na zawody w Hochfilzen znalazły się te same osoby, które w ubiegłym tygodniu rywalizowały w fińskim Kontiolahti. Trener Rafał Lepel zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w grudniu stawia na zawodników, z którymi spędził cały okres przygotowawczy. W weekend ponownie ujrzymy Grzegorza Guzika, Andrzeja Nędzę-Kubińca, Jana Guńkę oraz Marcina Zawoła.

Opiekun żeńskiej kadry Tobias Torgersen będzie miał do dyspozycji Annę Mąkę, Kamilę Żuk, Joannę Jakiełę i Natalię Sidorowicz. Dodatkowo powołanie otrzymała Dominika Bielecka z KS SKI Team Wodzisław Śląski, która w minionym tygodniu startowała w zawodach Pucharu IBU w Idre.

28-latka startowała w Szwecji w czterech biegach. We wtorkowym sprincie była 45., w środowym biegu pościgowym awansowała na 38. pozycję. Z kolei w weekend w biegu indywidualnym uplasowała się na 43. lokacie, a w drugim ze sprintów sklasyfikowana została na 53. miejscu. Ewentualny start w którymś z biegów w Hochfilzen będzie jej debiutem w zawodach Pucharu Świata.

Bielecka to była biegaczka narciarska, która starty z karabinem na plecach rozpoczęła w sezonie 2016/17. Reprezentowała wówczas Polskę zarówno na Mistrzostwach Europy, jak i na Uniwersjadzie. Teraz wraca do reprezentacji po kilku latach przerwy w startach na arenie mięrdzynarodowej.

Zawody w Hochfilzen rozpoczną się w czwartek 8 grudnia i tradycyjnie potrwają do niedzieli. W programie znalazły się sprint, bieg pościgowy oraz sztafeta.

Powiązane osoby

 Polska | kobieta | Dominika Bielecka