Nowa twarz w zespole Francji

Sztab reprezentacji Francji rozesłał powołania do składu na zawody Pucharu Świata w Kontiolahti. W trzynastoosobowym zespole znalazła się jedna debiutantka.

Jest nią 23-letnia Sophie Chauveau, która do tej pory rywalizowała głównie w zawodach Pucharu IBU, gdzie jej najlepszym osiągnięciem było trzecie miejsce w biegu indywidualnym w Obertilliach w grudniu 2020 roku. To także dwukrotna złota medalistka MŚJ w biegach sztafetowych. Indywidualnie była dwukrotnie trzecia podczas MEJ w 2018 roku.

Chauveau skorzystała z okazji, że Trójkolorowi w Kontiolahti w biegu indywidualnym oraz w sprincie będą mogli wystawić aż siedem zawodniczek. Lou Jeanmonnot jako triumfatorka klasyfikacji generalnej Pucharu IBU startuje bowiem z dziką kartą. Oprócz tej dwójki w zespole znalazły się Anais Chevalier-Bouchet, Chloe Chevalier, Julia Simon, Caroline Colombo i Paula Botet.

W drużynie mężczyzn nie ma żadnych niespodzianek. Powołania otrzymali ci sami zawodnicy, którzy stanowili o sile drużyny w poprzednim sezonie: Quentin Fillon Maillet, Emilien Jacquelin, Antonin Guigonnat, Fabien Claude, Emilien Claude oraz Eric Perrot.

W porównaniu z poprzednią zimą w oczy rzuca się jedynie brak Simona Desthieux i Anais Bescond, którzy zakończyli już swoje kariery oraz Justine Braisaz-Bouchet, która jest na urlopie macierzyńskim.

Zawody w Kontiolahti rozpoczną się 29 listopada.

Powiązane osoby

 Francja | kobieta | Sophie Chauveau