Bescond została trenerką

Anais Bescond wiosną tego roku zakończyła czynną karierę zawodniczą. Francuzka ma już nowe zajęcie - właśnie została trenerem strzelectwa francuskich parabiathlonistów.

25-latka podczas swojej bogatej kariery sportowej wywalczyła 3 medale igrzysk olimpijskich i aż 8 krążków mistrzostw świata. Teraz swoimi doświadczeniami będzie dzielić się z zawodnikami uprawiającymi parabiathlon.

- Będę odpowiedzialna za trening strzelecki. Ponieważ będę pracować w małym zespole, w razie potrzeby będę również do dyspozycji przy okazji zajęć na nartach - tłumaczy Besond w wywiadzie dla Nordic Magazine.

- Muszę przyznać, że po zakończeniu kariery niekoniecznie miałam ochotę zostawać blisko biathlonowego świata. Po latach spędzonych w tym samym środowisku odczuwałam już pewne zmęczenie. Gdy jednak zgłosiła się do mnie francuska kadra parabiathlonistów, czułam się potrzebna. Jest to dla mnie coś nowego - dodała.

W zawodach parabiathlonowych strzela się wyłącznie w postawie leżąc w odległości 10 metrów od tarcz. Osoby niewidome strzelają przy użyciu specjalnych karabinów laserowych, a celowanie odbywa się przy pomocy specjalnej aparatury emitującej odpowiednie natężenie dźwięku.

Powiązane osoby

 Francja | kobieta | Anais Bescond