Kolejna Rosjanka na urlopie macierzyńskim

Nie tylko Kristina Rezcowa - potomstwa spodziewa się również jej koleżanka ze sztafety Uliana Nigmatullina. Obie w lutym tego roku sięgały po medale igrzysk olimpijskich w Pekinie.

28-latka ma za sobą najlepszy sezon w karierze. Podczas tegorocznych igrzysk wywalczyła brąz w sztafecie mieszanej oraz srebro w sztafecie kobiet. Indywidualnie najwyżej była piąta w biegu długim w Ostersund. 

Nigmatullina tej zimy nie powtórzy tych wyników i to nie tylko dlatego, że jako Rosjanka nie jest dopuszczona do startów na arenie międzynarodowej. Rosjanka spodziewa się dziecka, termin porodu wyznaczono na luty przyszłego roku. Dwa tygodnie temu podobną nowinę ogłosiła jej rodaczka Kristina Rezcowa.

Przypomnijmy, że po rozpoczęciu wojny na Ukrainie władze IBU już 1 marca podjęły decyzję o zakazie startu reprezentantów Rosji i Białorusi w zawodach międzynarodowych. Kolejnym krokiem było zawieszenie obu krajowych federacji w prawach członka IBU, które nastąpiło 28 marca. Obie decyzje zostały podjęte przez zarząd IBU, a następnie zatwierdzone przez wrześniowy Kongres w Salzburgu.