Drugi dzień zawodów w Idre

Niedziela w Idre upłynęła pod znakiem biegów sprinterskich. Podczas drugiego dnia zawodów testowych z udziałem reprezentacji m. in. Szwecji, Francji i Ukrainy triumfowali Emilien Jacquelin oraz Anais Chevalier-Bouchet.

Fabien Claude po triumfie w sobotnim biegu indywidualnym, tym razem musiał zadowolić się czwartą lokatą. Francuz spudłował dwukrotnie i do zwycięzcy stracił 48 sekund. Tym okazał się Emilien Jacquelin, który zrehabilitował się tym samym za słaby występ dzień wcześniej. W niedzielę biegał jedną karną rundę, a mimo to wygrał z Martinem Ponsiluomą różnicą 8 sekund. Na najniższym stopniu podium, podobnie jak w sobotę, stanął Sebastian Samuelsson, który był już jednak znacznie wolniejszy od wyprzedzających go rywali. Z takim samym dorobkiem kar co Jacquelin stracił do niego aż 46 sekund.

Daleko od swojej optymalnej dyspozycji zdaje się być Quentin Fillon Maillet. Słabe wyniki podczas nartorolkowych mistrzostw Francji nie były przypadkiem, w Idre zdobywca kryształowej kuli za sezon 2021/22 też nie błyszczał. W niedzielnym sprincie z jednym pudłem miał dopiero piąty czas. Od Jacquelina pobiegł wolniej o 51 sekund.

Na podium rywalizacji kobiet stanęły zawodniczki, które w komplecie zawiodły w sobotnim biegu długim. Wygrała bezbłędnie strzelająca Anais Chevalier-Bouchet, która miała na mecie jednak tylko trzy dziesiąte sekundy przewagi nad Elvirą Oeberg. Szwedka biegała jednak dodatkowe 150m po swoim drugim strzelaniu. Dwie karne rundy po pierwszym strzelaniu nie przeszkodziły Hannie Oeberg w wywalczeniu trzeciego miejsca. Starsza z sióstr do wyprzedzających ją rywalek straciła niemal pół minuty.

Po raz kolejny z bardzo dobrej strony zaprezentowała się Tilda Johansson. Młoda Szwedka w trakcie całego weekendu zachowała stuprocentową skuteczność strzelecką - w sobotę dało to wygraną, w niedzielę w rywalizacji na krótszym dystansie starczyło do zajęcia czwartego miejsca. Wyprzedziła jednak bardziej doświadczone Johanne Skottheim (6. miejsce), Annę Magnusson (9.) czy Stinę Nilsson (10.).

WYNIKI:
SPRINT MĘŻCZYZN
SPRINT KOBIET

Powiązane osoby

 Francja | mężczyzna | Emilien Jacquelin