Jakieła szósta w pierwszym teście

Joanna Jakieła była najlepszą z Polek w biegu sprinterskim rozgrywanym w ramach zawodów Sesongstart w Sjusjoen. Zawodniczka BKS WP Kościelisko spudłowała raz i zajęła wysokie szóste miejsce.

Zawody rozgrywane na dystansie 7,5km (pięciokrotnie obiegano pętlę liczącą 1,5km) wygrała Karoline Knotten, która pod nieobecność Tiril Eckhoff, Marte Roeiseland i Ingrid Tandrevold - wszystkie trzy zmagają się z problemami natury zdrowotnej i nie były gotowe na start w zawodach testowych - wyrasta na liderkę norweskiej kadry.

27-latka dwukrotnie strzelała bezbłędnie i uzyskała przewagę aż 33 sekund nad Idą Lien. Druga z Norweżek spudłowała raz. Na podium towarzyszyła im rodaczka Lotte Lie, która od kilku sezonów reprezentuje jednak Belgię. Lie biegała dwie karne rundy i straciła już niemal minutę.

Po raz pierwszy od pięciu latach w tradycyjnych zawodach otwarcia sezonu w Norwegii udział wzięły reprezentantki Polski. Najlepiej spisała się Joanna Jakieła, która z jedną karną runda na koncie zajęła szóste miejsce. Do zwyciężczyni zawodniczka BKS WP Kościelisko straciła minutę i 18 sekund.

Drugą dziesiątkę otworzyły Kamila Cichoń i Anna Mąka. Ta druga na półmetku zajmowała nawet trzecie miejsce, ale trzy pudła w stójce zepchnęły ją ostatecznie na dwunaste miejsce. Magda Piczura strzelała bezbłędnie, ale wciąż jeszcze nie doszła do pełni swojej dyspozycji biegowej po kontuzji ręki i zajęła czternaste miejsce. Dwudziesta była z kolei Kamila Żuk, co było efektem aż czterech niecelnych strzałów. Biegowo to właśnie była mistrzyni świata juniorek z grona Biało-Czerwonych spisała się najlepiej. Uzyskała piąty czas ulegając Maren Kirkeeide o 41 sekund.

Okazja do rewanżu już w niedzielę. Wówczas zawodniczki ponownie zmierzą się na dystansie sprinterskim.

WYNIKI

Powiązane osoby

 Polska | kobieta | Joanna Jakieła