Claude i Johansson najlepsi w Idre

Nie tylko w Sjusjoen - zawody otwarcia sezonu narciarskiego zaplanowano w ten weekend również w Idre, gdzie na starcie oprócz gospodarzy znaleźli się również m. in. Francuzi oraz Czesi. W sobotę rozegrano skrócone biegi indywidualne, którego zwycięzcami zostali Fabien Claude i Tilda Johansson.

Niewiele brakowało, a rywalizacja mężczyzn zakończyłaby się sensacją. Bardzo długo na czele utrzymywał się bowiem Henning Sjoekvist. 24-latek, brązowy medalista MEJ w supermikście z 2019 roku, prowadzenie zawdzięczał stuprocentowej skuteczności strzeleckiej. Ostatecznie zajął jednak drugie miejsce. O niecałe trzy sekundy wyprzedził go bowiem Fabien Claude. Francuz spudłował trzykrotnie, podobnie jak Sebastian Samuelsson, który zajął trzecie miejsce. Szwed stracił do zwycięzcy 35 sekund. 

Tuż za podium uplasowali się reprezentanci Czech Jakub Stvrtecky i Michal Krcmar, którzy zaliczyli po trzy kary. Przeciętnie zaprezentowali się Quentin Fillon Maillet i Emilien Jacquelin, którzy uplasowali się na siódmym i dziewiątym miejscu. Katastrofalnie spisał się Martin Ponsiluoma, który z dwucyfrowym dorobkiem pudeł zajął miejsce w czwartej dziesiątce.

W rywalizacji kobiet koalicję Francuzek pokonała Tilda Johansson. Szwedka, która do tej pory stanowiła zaplecze swojej reprezentacji zaprezentowała pełnię swoich umiejętności strzeleckich. Johansson trafiła do celu wszystkie dwadzieścia strzałów i wygrała z przewagą 9 sekund z Julią Simon. Trzecia była Lou Jeanmonnot, a kolejne lokaty zajmowały Anais Chevalier-Bouchet, Chloe Chevalier oraz Paula Botet.

Najlepsza z Czeszek, Marketa Davidova, zajęła dziewiąte miejsce. Słabo spisały się siostry Oeberg - Elvira z czterema pudłami była dziesiąta, Hanna po aż sześciu niecelncyh strzałach uplasowała się na czternastej pozycji. Pomiędzy nimi - na dwunastej lokacie - sklasyfikowano Stinę Nilsson. 

WYNIKI
SKRÓCONY BIEG INDYWIDUALNY MĘŻCZYZN
SKRÓCONY BIEG INDYWIDUALNY KOBIET

Powiązane osoby

 Szwecja | mężczyzna | Sebastian Samuelsson

 Francja | mężczyzna | Fabien Claude