Puchar IBU w Sjusjoen odwołany, znamy gospodarzy MŚJ i ME w latach 2025-2026

Zarząd Międzynarodowej Unii Biathlonu podjął szereg decyzji dotyczących kalendarza zawodów. Tegoroczny sezon Pucharu IBU rozpocznie się nie w Sjusjoen, a w Idre. Przyznano prawa do organizacji Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata Juniorów w sezonach 2024/25 i 2025/26.

Problemy ze śniegiem skłoniły organizatorów inauguracyjnych zawodów Pucharu IBU w Sjusjoen do wywieszenia białej flagi. Gospodarze obiektu są w stanie przygotować wyłącznie półtorakilometrową pętlę, która w ten weekend ma posłużyć do rozegrania zawodów otwarcia sezonu. Na standardy Pucharu IBU jest to jednak za mało. Pierwsze pucharowe starty zostaną więc rozegrane w Idre. Światowa federacja zmieniła nieco program tych zawodów, które zaczną się teraz 29 listopada. W ciągu czterech dni rozegrane zostaną sprint, bieg pościgowy, bieg indywidualny oraz ponownie sprint.

Kolejne decyzje kalendarzowe dotyczyły już przyszłych sezonów. Gospodarzem Mistrzostw Świata Juniorów w 2025 roku będzie Ostersund, rok później juniorzy o medale powalczą zaś w niemieckim Arber. Z kolei Mistrzostwa Europy w latach 2025 i 2026 trafiły do - odpowiednio - Martell i Sjusjoen.

Zdecydowano się również uzupełnić program Pucharu Świata na sezon 2025/26. Pierwsze zawody po igrzyskach olimpijskich Milano+Cortina gościć będą w Kontiolahti.