Zawody otwarcia przeniesione do Lillehammer

Wysokie temperatury oraz opady deszczu, a co za tym idzie problemy z przygotowaniem tras narciarskich sprawiły, że tradycyjne zawody otwarcia sezonu biathlonowego w Sjusjoen zostały przeniesione do pobliskiego Lillehammer. 

Impreza planowana jest na 12-13 listopada. W ciągu dwóch dni rozegrane zostaną biegi sprinterskie oraz mass starty. Zawody będą kwalifikacją do składu ekipy norweskiej na inaugurację Pucharu Świata. Na starcie tradycyjnie nie zabraknie pozostałych reprezentacji, które swój ostatni przedsezonowy obóz zaplanowały w Norwegii. W tym gronie nie zabraknie Biało-Czerwonych, którzy poprzednio w tych zawodach rywalizowali w latach 2015-2017.

Z uwagi na problemy z przygotowaniem tras narciarskich zawody nie odbędą sie jak w poprzednich latach w Sjusjoen, lecz położonym nieco wyżej obiekcie w Lillehammer. 

- Zmieniając lokalizację zawodów będziemy mieli gwarancję dłuższej trasy niż byłoby to możliwe w Sjusjoen. Pętla w Lillehammer będzie liczyć 2,5 kilometra - powiedział Christian Gedde-Dahl z Norweskiego Związku Biathlonu.

Pogoda pokrzyżowała plany nie tylko organizatorom zawodów, ale również reprezentacji Polski, która właśnie Sjusjoen obrała za miejsce ostatnich przygotowań do sezonu. Ostatecznie podopieczni Tobiasa Torgersena i Rafała Lepela będą trenować w Dombas.