Rezcowa po raz kolejny zostanie mamą

Kristina Rezcowa ogłosiła, że spodziewa się drugiego dziecka. Rosjanka, która w lutym wywalczyła dwa medale igrzysk w Pekinie i tak nie mogłaby startować w zawodach Pucharu Świata ze względu na zbrojną agresję Rosji na Ukrainę.

26-latka po raz pierwszy mamą została w lutym 2021 roku. Szybko powróciła do wysokiej dyspozycji i na igrzyskach w Pekinie wywalczyła brąz w sztafecie mieszanej oraz srebro w sztafecie kobiet. Po raz pierwszy stanęła też indywidualnie na podium zawodów Pucharu Świata.

- Jestem w piątym miesiącu ciąży. Nie wiem jeszcze kiedy wrócę do startów, ale z pewnością przegapię cały sezon 2022/2023 - powiedziała Rezcowa w wywiadzie dla rosyjskiej telewizji.

Przypomnijmy, że po rozpoczęciu wojny na Ukrainie władze IBU już 1 marca podjęły decyzję o zakazie startu reprezentantów Rosji i Białorusi w zawodach międzynarodowych. Kolejnym krokiem było zawieszenie obu krajowych federacji w prawach członka IBU, które nastąpiło 28 marca. Obie decyzje zostały podjęte przez zarząd IBU, a następnie zatwierdzone przez wrześniowy Kongres w Salzburgu.

Powiązane osoby

 Rosja | kobieta | Kristina Rezcowa