Kadry trenowały na Kirach

Zarówno kadra seniorek, jak i kadra seniorów do nartorolkowych mistrzostw Polski przygotowywała się na zgrupowaniu w Kościelisku. Niestety nie obyło się bez kontuzji i chorób.

Podopieczne trenera Tobiasa Torgersena na Kirach trenowały od 26 września. W zgrupowaniu udział wzięły Kamila Żuk, Anna Mąka, Joanna Jakieła, Natalia Tomaszewska, Kamila Cichoń i Magda Piczura. Ta ostatnia trenowała z kontuzją, której nabawiła się jeszcze podczas poprzedniego obozu w Lillehammer.

- Magda ma problem z kciukiem. Na treningach odpycha się jedną ręką. Prawdopodobnie jest o tydzień za wcześnie, żeby mogła stanąć na starcie – powiedział Torgersen.

Pozostałe pięć zawodniczek wystartuje w piątkowym sprincie otwierającym zmagania w ramach Mistrzostw Polski w biathlonie na nartorolkach.

- Zdecydowaliśmy się na krótkie zgrupowanie przed samymi mistrzostwami po to żeby zaliczyć mikrocykl treningowy przygotowujący bezpośrednio do startów – dodał.

Ogrom pracy zawodniczki wykonały podczas obozu w Lillehammer, który trwał niemal miesiąc. Polki w Norwegii przebywały od 10 sierpnia do 5 września.

- Miałem trochę obaw jak zawodniczki zniosą tak długie zgrupowanie, ale okazało się, że niepotrzebnie. Pod koniec pobytu w Lillehammer zorganizowałem sprawdzian rozgrywany na trasie i w formacie, jaki od lat stosują reprezentacje Norwegii. Czasy biegowe, jakie uzyskały Kamila Żuk i Joanna Jakieła nie odbiegały za wiele od tych, które notowały zawodniczki z norweskiej kadry. Z kolei stuprocentową skutecznością strzelecką popisała się Magda Piczura. Jestem bardzo zadowolony z przebiegu tego obozu – zakończył Torgersen.

W Kościelisku w ostatnich tygodniach trenowała też kadra seniorów. Niestety w ostatnich dniach część podopiecznych trenera Rafała Lepela się rozchorowała. Nie wszyscy staną na starcie piątkowego sprintu.

- Na pewno nie wystartuje Jan Guńka, który leży w łóżku. Niepewny jest występ Tomasza Jakieły, z kolei Marcin Zawół dopiero w czwartek zaliczył pierwszy trening po chorobie – powiedział Lepel.

Początek biegu mężczyzn o godzinie 9:15, kobiety wystartują pół godziny później.