Deszczowe sprinty

W środę odbyły się pierwsze oficjalne zawody biathlonowe na zmodernizowanym obiekcie w Jakuszycach. Rywalizowano w biegach sprinterskich w ramach Pucharu Polski.

Zmagania toczyły się w deszczowej, a momentami nawet mglistej pogodzie. Spośród juniorów rywalizujących na dystansie 9km najlepiej w tych warunków odnalazł się Mateusz Cabała. Lepszy czas od zawodnika z Czarnego Boru uzyskał startujący poza klasyfikacją Jakub Ogorzałek z AZS AWF Wrocław, który od pewnego czasu jest już pełnoprawnym seniorem. Wśród juniorów młodszych, którzy na nartorolkach pokonywali 7,5km najlepszy okazał się Dawid Filip z UKN Melafir Czarny Bór.

Kobiety do południa ścigały się na dystansie 6km. W kategorii open najlepsza okazała się Marzena Zoriy z UKS Muflon Duszniki-Zdrój, wśród juniorek młodszych triumfowała Oliwia Arendarczyk z UKN Melafir Czarny Bór.

Po południu do rywalizacji przystąpiły młodsze kategorie, które startowały w crossie - młodziczy i młodziczki na dystansie 2,2km, młodzicy młodsi i młodziczki młodsze na dystansie 1,5km. Wśród tych pierwszych na czele tabeli z wynikami znaleźli się Kinga Tkocz z UKS Strzał Wodzisław Śląski oraz Stanisław Bodzek z MUKN Pod Stróżą, w gronie najmłodszych uczestników środowych zmagań pierwsze miejsca zajęli Olga Asmalouskaya z UKS Kamieńczyk i Patryk Mucha z UKN Melafir Czarny Bór.

Dokończenie zawodów w czwartek - zawodnicy i zawodniczki ponownie rywalizować będą w sprincie.

WYNIKI
LISTY STARTOWE