Młodzieżówka trenuje w Dusznikach-Zdroju

Trwa zgrupowanie kadry młodzieżowej w Dusznikach-Zdroju. - Intensyfikujemy nasze treningi, jesteśmy na ostatniej prostej letnich przygotowań – powiedział trener Łukasz Słonina.

To czwarty obóz kadry młodzieżowej tego lata. Wcześniej podopieczni Łukasza Słoniny trenowali w Bydgoszczy oraz Kościelisku, teraz podobnie jak w lipcu zawitali na obiekt w Dusznikach-Zdroju. Z kolei we wrześniu ponownie trenować będą na Kirach.

- Znajdujemy się już tak naprawdę na ostatniej prostej letnich przygotowań. Wrześniowe zgrupowanie będzie ostatnim etapem w tym okresie, który zakończymy sprawdzianem, a mianowicie startem w Mistrzostwach Polski w biathlonie na nartorolkach. Będziemy mogli w nim porównać się do kadr seniorskich i sprawdzić nasz poziom sportowy – powiedział Słonina, którego cieszy, że nikt z kadrowiczów nie narzeka na zdrowie.

- Niestety w zeszłym sezonie dość często zdarzały się problemy zdrowotne zawodniczek. Obecnie i mam nadzieję, że tak już pozostanie nie mamy takich kłopotów, które mogłyby zakłócić ciągłość przygotowań. Wszyscy zawodnicy są w treningu i realizują założony plan – dodał.

W niemal trzytygodniowym obozie bierze udział dziesięcioosobowa grupa zawodników. Są w niej Daria Gembicka, Anna Nędza-Kubiniec, Barbara Skrobiszewska, Emilia Zasadna, Amelia Liszka oraz Hubert Matusik, Fabian Suchodolski, Kacper Brzóska, Grzegorz Galica i Jakub Potoniec.

- Chcę skupić się na pracy z tymi zawodnikami, których wybraliśmy do kadry na początku sezonu i przepracować z nimi dany okres. Oczywiście, jeśli pojawią się osoby, które będą znacząco odbiegać od reszty zawodników w Polsce to na pewno dostaną szansę pojawienia się w kadrze. Na starty rangi mistrzowskiej chcę mieć w grupie najlepszych zawodników z danej kategorii. Mam dostęp do dzienniczków treningowych zawodników trenujących w klubach, obserwuję ich treningi i jestem w kontakcie z trenerami klubowymi – zapewnił Słonina, któremu od maja pracuje w duecie z byłym białoruskim biegaczem narciarskim Sergiejem Dolidowiczem.

- Trener Dolidowicz pomaga mi, a przede wszystkim zawodnikom, w pracy nad poprawą  techniki biegu. Idzie to w dobrym kierunku i małymi krokami widać u zawodników zmianę na lepsze. Mam nadzieję, że uda nam się wyeliminować jak najwięcej błędów, tak żeby udoskonalić technikę na sezon zimowy – dodał.

Zawodniczy kadry młodzieżowej podobnie jak zawodniczki kadry A nie planują startu w nartorolkowych MŚ, które odbędą się w ostatni weekend sierpnia w niemieckim Ruhpolding.

- Od samego początku przygotowań nie planowałem startu w tych mistrzostwach. Przed zimą jest jeszcze sporo pracy do wykonania i to na niej chciałbym się skupić w najbliższym czasie – zakończył Słonina.

Zgrupowanie kadry młodzieżowej w Dusznikach-Zdroju zakończy się 24 sierpnia.

Powiązane osoby

 Polska | mężczyzna | Łukasz Słonina