Guzik: Jestem umiarkowanie zadowolony

Grzegorz Guzik zanotował drugi najlepszy rezultat w sezonie. W olimpijskim sprincie w Pekinie w stawce 94 zawodników zajął 48. miejsce. - Ze startu jestem umiarkowanie zadowolony. Cieszę się, że będę miał okazję wystartować w biegu pościgowym – powiedział Guzik.

Po 84. miejscu w Soczi i 59. pozycji w Pjongczang Guzik tym razem uplasował się w sprincie na 48. lokacie. Polak nieźle radził sobie na strzelnicy, gdzie spudłował tylko raz podczas drugiego strzelania.

- Patrząc na całokształt tego sezonu to 48. miejsce jest przyzwoitym rezultatem. Cieszę się ze strzelania, bo wiatr dzisiaj bardzo mocno kręcił, ale dobrze sobie z tym poradziłem. Biegowo pierwsze dwa okrążenia były w mojej ocenie całkiem ok, ale na trzeciej pętli umarłem. Nogi nie chciały już pracować i strata zrobiła się większa – powiedział Guzik.

Przed ostatnim okrążeniem Polakowi zmierzono 40. czas. W końcówce ośmiu rywali okazało się lepszych i wyprzedziło naszego reprezentanta, który na starcie niedzielnego biegu pościgowego wystartuje dwie minuty i 36 sekund za Johannesem Boe.

- Ze startu w sprincie jestem umiarkowanie zadowolony. Cieszę się, że będę miał okazję wystartować w biegu pościgowym – dodał Guzik.

Do tej pory Guzik kwalifikował się do biegu pościgowego na dużych imprezach czterokrotnie: na IO w 2018 roku oraz MŚ w latach: 2017, 2019 i 2020.

Powiązane osoby

 Polska | mężczyzna | Grzegorz Guzik