Podmianka w składzie Rosji

Waleria Wasniecowa z powodu pozytywnego wyniku testu na COVID-19 nie weźmie udziału w igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Jej miejsce w biathlonowej drużynie Rosji zajmie rezerwowa Jewgienia Burtasowa.

Rosjan kłopotów z koronawirusem ciąg dalszy - w ubiegłym tygodniu Waleria Wasniecowa oraz Irina Kazakiewicz nie wsiadły do samolotu wiozącego reprezentację Rosji do Pekinu. Okazało się, że obie nie dopełniły wszystkich formalności wymaganych przed lotem do Chin. Po uzupełnieniu dokumentów rosyjskie biathlonistki ostatecznie dotarły na miejsce igrzysk. Tam okazało się, że test na obecność koronawirusa w przypadku Wasniecowej okazał się pozytywny.

Kierownictwo ekipy rosyjskiej nie czekało na powrót zawodniczki z izolacji i czym prędzej wycofało ją z drużyny. Jej miejsce zajmie pierwsza rezerwowa Jewgienia Burtasowa, która w ubiegłym tygodniu rywalizowała podczas Mistrzostw Europy w Arber. 28-latka z Niemiec wróciła z dwoma złotymi medalami za bieg indywidualny oraz supermiksta.

Przypominjmy, że obok Pawłowej w Pekinie wystartują Kristina Rezcowa, Swietłana Mironowa, Uliana Nigmatulina i Irina Kazakiewicz. Pierwszą konkurencją igrzysk będzie sztafeta mieszana, którą wyznaczono na sobotę 5 lutego.

fot. Manzoni/IBU

Powiązane osoby

 Rosja | kobieta | Waleria Wasniecowa