Tomaszewska z awansem na ósme miejsce!

Natalia Tomaszewska ósmą zawodniczką biegu pościgowego podczas Mistrzostw Europy w Arber. Polka dzięki świetnej postawie na strzelnicy awansowała z 41. miejsca po sprincie! Złoto wywalczyła reprezentująca Mołdawię Alina Stremous.

Zawody rozgrywane były w ekstremalnie trudnych warunkach na strzelnicy. Silne podmuchy wiatru powodowały, że zawodniczki niejednokrotnie miały problem z zestrzeleniem choćby jednego krążka. Najlepiej w tych okolicznościach poradziła sobie Natalia Tomaszewska, która spudłowała tylko dwukrotnie - po razie podczas pierwszego i czwartego strzelania. To umożliwiło jej spektakularny awans z piątej dziesiątki na ósme miejsce. Odliczając straty ze sprintu Polka miała szósty czas dnia. To największy sukces w krótkiej seniorskiej karierze Tomaszewskiej. Do tej pory na poziomie zawodów Pucharu IBU mogła pochwalić się co najwyżej siedemnasta lokatą.

Gorzej na strzelnicy radziły sobie pozostałe dwie reprezentantki Polski. Magdalena Gwizdoń po siedmiu pudłach utrzymała 44. miejsce po sprincie, Joanna Jakieła spudłowała dziewięciokrotnie i spadła na 46. pozycję.

Złoty medal dla Mołdawii wywalczyła pochodząca z Rosji Alina Stremous. 26-latka z Wołgogradu uniknęła większych wpadek strzeleckich i z czterema karnymi rundami na koncie wyprzedziła o 17 sekund Janine Hettich. Niemka przed ostatnim strzelaniem miała wszystko w swoich rękach, ale spudłowała trzy razy i dała się wyprzedzić rywalce. Brązowy medal po awansie z trzynastego miejsca wywalczyła Jenny Enodd z Norwegii, która biegała trzy karne rundy.

Ragnhild Femsteinevik, która na trasę biegu pościgowego ruszała jako pierwsza, oddała osiem niecelnych strzałów i finiszowała jako siódma. Jeszcze gorzej poszło srebrnej medalistce sprintu. Franziska Hildebrand po aż jedenastu karnych rundach osunęła się na 27. miejsce.

WYNIKI

Powiązane osoby

 Mołdawia | kobieta | Alina Stremous

 Polska | kobieta | Natalia Tomaszewska