Rusza 12. edycja

Sobotnimi zawodami w Kościelisku zainauguruje 12. edycja „Celuj w Igrzyska”. Dla większości z blisko 80 uczestników będzie to pierwszy sprawdzian formy tej zimy.

Z uwagi na pandemię koronawirusa i skokowy wzrost zakażeń Polski Związek Biathlonu w porozumieniu z organizatorem zawodów podjął decyzję o dopuszczeniu do zawodów jedynie kategorie juniorskie.

– Musieliśmy zareagować na rosnącą liczbę przypadków zachorowania na COVID-19. Odpowiedzialnie jest w takiej sytuacji ograniczyć liczbę uczestników, która w przypadku rozgrywania wszystkich kategorii mogłaby zbliżyć się łącznie z obsługą nawet do trzystu osób – powiedział wiceprezes PZBiath Stanisław Kępka.

Na liście startowej sobotniego sprintu widnieje łącznie 69 nazwisk walczących o punkty do klasyfikacji „Celuj w Igrzyska”. W ramach Pucharu Polski rywalizować będzie również ośmioro seniorów. Na niedzielę zaplanowano biegi ze startu wspólnego.

Warto dodać, że weekendowe zmagania są pierwszymi biathlonowymi zawodami na zmodernizowanym obiekcie w Kościelisku. Ostatnią ważną zmianą była instalacja nowej strzelnicy, co miało miejsce pod koniec ubiegłego roku.

-  Jestem pod dużym wrażeniem jak przebudowany został obiekt w Kościelisku. Połączone są trasy zimowe za drogą, zawody nie będą odbywać się już wyłącznie na stadionie. Mam nadzieję, że warunki śniegowe pozwolą w pełni wykorzystać możliwości tego obiektu – powiedział Tomasz Bernat, dyrektor techniczny PZBiath.

"Celuj w Igrzyska" to rozgrywany od 2010 roku cykl zawodów profesjonalizujący rywalizację biathlonowej młodzieży i mający wyłonić przyszłych reprezentantów Polski. Jego efekty widać gołym okiem - już siedemnaścioro triumfatorów klasyfikacji generalnej reprezentowało Polskę w zawodach seniorskich na arenie międzynarodowej. W tym gronie są m. in. olimpijki z Pekinu Kamila Żuk oraz Kinga Zbylut.

LISTY STARTOWE