Rosjanki z problemami

Waleria Wasniecowa i Irina Kazakiewicz nie zostały wpuszczone do samolotu z reprezentacją olimpijską. Biathlonistki miały problem z wygenerowaniem kodu QR umożliwiającego wejście na pokład maszyny lecącej do Pekinu.

Ta sama sytuacja spotkała trenera Michaiła Szaszyłowa oraz fizjoterapeutę Romana Nikitina. Cała czwórka nie dopełniła wszystkich formalności wymaganych przed lotem do Chin. Ich wylot do Pekinu został więc przesunięty do czasu aż przedstawią odpowiednie dokumenty. Prezes Rosyjskiej Unii Biathlonu Wiktor Majgurow dał do zrozumienia, że wariant z wymianą zawodniczek na te z listy rezerwowej nie wchodzi w rachubę.

To nie koniec problemów ekipy rosyjskiej. Pozytywny wynik testu na koronawirusa wykluczył z igrzysk Aleksandra Peczerskiego, który pełni ważną funkcję szefa smarowaczy. Jego miejsce zajął Dmitrij Blinow. Z kolei przy zameldowaniu do wioski olimpijskiej "pozytywny" okazał się Sergiej Baszkirow, jeden z trenerów kadry rosyjskiej.

Początek biathlonowej rywalizacji na igrzyskach w Pekinie planowany jest na 5 lutego. Wówczas rozegrana zostanie sztafeta mieszana.

Powiązane osoby

 Rosja | kobieta | Irina Kazakiewicz

 Rosja | kobieta | Waleria Wasniecowa