Koronawirus w natarciu

Johannes Kuehn z powodu infekcji COVID-19 nie wystartuje w zawodach Pucharu Świata w Ruhpolding. Pozytywnych wyników w ekipach biathlonowych jest więcej.

Lawina zakażeń ruszyła po nowym roku. Pozytywny wynik testu na koronawirusa wykluczył z udziału w zawodach PŚ w Oberhofie Eduarda Łatypowa oraz Benjamina Wegera. Z kolei w Ruhpolding nie zobaczymy Johannesa Kuehna, którego zastąpi Philipp Horn. To nie jedyny przypadek COVID-19 w niemieckiej ekipie - infekcję przechodzi również Franziska Preuss, która w ostatnim czasie pauzowała z powodu kontuzji. Niemkę, która przymierzała się do powrotu do startów już w Ruhpolding, zobaczymy w akcji najprawdopodobniej dopiero w Anterselwie.

Testy, które przeprowadziła IBU po przyjeździe do Ruhpolding wykryły również przypadki koronawirusa w ekipach Norwegii i Ukrainy - dotyczą one jednak członków sztabu szkoleniowego i technicznego, a nie zawodników. 

COVID-19 wykryto również u dwóch reprezentantów Szwecji i reprezentanta Rumunii startujących w Pucharze IBU w Osrblie oraz dwójki Rosjan szykujących się do startu w Pucharze IBU Juniorów w Pokljuce.

Powiązane osoby

 Niemcy | mężczyzna | Johannes Kuehn