Norwegowie ogłosili skład na Pekin

Norwegia ogłosiła skład reprezentacji biathlonowej na igrzyska olimpijskie w Pekinie. Pośród dwunastu nazwisk brakuje pozostającego bez formy Johannesa Dale - piątego zawodnika ubiegłorocznego Pucharu Świata, aktualnego wicemistrza świata w mass starcie.

Po nieudanym początku sezonu Dale stracił miejsce w składzie na Puchary Świata. Startując na zapleczu, a więc w  zawodach zaliczanych do Pucharu IBU, szło mu ze zmiennym szczęściem. Tydzień temu stanął co prawda na pocium, ale wyprzedziło go dwóch rodaków, co nie przybliżyło go w żaden sposób do pierwszej reprezentacji. W Ruhpolding wystartuje, ale tylko dlatego, że szóstka zawodników nominowanych do składu na igrzyska ma wtedy wolne.

Są to Tarjei Boe, Johannes Thingnes Boe, Vetle Sjastad Christiansen, Sturla Holm Laegreid, Sivert Guttorm Bakken oraz Filip Fjeld Andersen. Z kolei wśród pań Norwegię reprezentować będą Marte Olsbu Roeiseland, Tiril Kampenhaug Eckhoff, Ingrid Landmark Landrevold, Ida Lien, Karoline Offigstad Knotten oraz Emilie Kalkenberg.

Konkurencje biathlonowe podczas igrzysk w Pekinie rozpoczną się 5 lutego.