Hojnisz-Staręga: Fajnie, że coś drgnęło

Awans o 34 miejsca względem sprintu zanotowała w biegu pościgowym w Oberhofie Monika Hojnisz-Staręga. - Bardzo cieszy mnie taki progres. Fajnie, że coś drgnęło – powiedziała Polka, która finiszowała jako trzynasta.

Hojnisz-Staręga w piątkowym sprincie zajęła 47. miejsce. Na starcie biegu pościgowego traciła do liderki minutę i 49 sekund. Bezbłędne strzelania pozwoliły Polce awansować na początek drugiej dziesiątki. Dalszy awans zastopował spudłowany ostatni strzał. Trzynasta lokata i tak jest najlepszym rezultatem Hojnisz-Staręgi w sezonie 2021/22.

- Bardzo cieszy mnie taki progres. Nie ukrywam, że już wczoraj sobie patrzyłam na listę startową i myślałam, że fajnie byłoby być „woman of the day” – powiedziała Hojnisz-Staręga o nieformalnym określeniu zawodniczki, która zanotuje największy awans w biegu pościgowym.

- Cieszę się z tego trzynastego miejsca. Fajnie, że coś drgnęło i mogłam walczyć do samego końca. Nie spodziewałam się tak wysokiej lokaty, bo mimo niezłej dyspozycji biegowej, nie czułam się do tej pory za dobrze. Dzisiaj było już lepiej niż w sztafecie, ale może chodziło o to żeby wczoraj się przełamać po to by w pościgu było z górki. Choć tak naprawdę w Oberhofie nigdy nie jest z górki – zażartowała.

Odliczając różnice wynikające ze sprintu Hojnisz-Staręga uzyskała piąty czas dnia. Lepsze pod tym względem były tylko Hanna Oeberg, Marte Olsbu Roeiseland, Lisa Hauser oraz Dzinara Alimbekawa, a więc zawodniczki ze ścisłej czołówki klasyfikacji generalnej.

- Trasa nie pomagała, bieganie po świeżym śniegu było wykańczające a warunki wietrzne były zmienne i trudne. Wiedziałam, że dobre strzelanie będzie kluczem. Starałam się pilnować stójki i być może za bardzo przypilnowałam ten ostatni strzał. Mimo tego pudła swoje strzelanie zaliczam do udanych – dodała Hojnisz-Staręga.

- Taki występ motywuje i daje kopa do kolejnych startów. Trzeba jednak pamiętać, że każdy bieg jest inny. Zobaczymy jak będzie w Ruhpolding, niezwykle ważna będzie regeneracja, bo kolejny start już w środę – zakończyła.

Powiązane osoby

 Polska | kobieta | Monika Hojnisz-Staręga