W Hochfilzen bez kibiców

Ze względu na zapowiadany przez władze austriackie lockdown, zawody biathlonowego Pucharu Świata w Hochfilzen odbędą się bez udziału kibiców.

Wzrost liczby infekcji koronawirusem skłonił austriacki rząd do ogłoszenia lockdownu. Ma on dotyczyć zarówno osób niezaszczepionych, jak i tych zaszczepionych. Decyzja ta dotyka bezpośrednio organizatorów biathlonowego Pucharu Świata w Hochfilzen, którzy właśnie ogłosili, że zawody odbędą się na pustym stadionie. 

- Ze względu na nowe ograniczenia dotyczące koronawirusa jesteśmy niestety zmuszeni ogłosić, że zawody Pucharu Świata w Hochfilzen rozegrane zostaną bez publiczności. Liczymy, że kibice będą obecni przed telewizorami -  można przeczytać w komunikacie organizatorów. Zawody w Hochfilzen będą gościć w dniach 10-12 grudnia bieżącego roku.

Przypomnijmy, że ubiegłej zimy z uwagi na pandemię zawody biathlonowe odbywały się bez kibiców. W tym roku sytuacja ma ulec poprawie. Trwa sprzedaż biletów na zawody pucharowe m. in. w Ostersund, Oberhofie, Ruhpolding czy Anterselwie. 

Sezon biathlonowego Pucharu Świata zainauguruje 25 listopada w Ostersund. Dwa dni wcześniej planowane są pierwsze biegi zaliczane do klasyfikacji Pucharu IBU. Drugi najważniejszy cykl zawodów rozpocznie się w Idre.