Szwedzi jednak z Nilsson w składzie

Mimo słabszych wyników w zawodach testowych w Idre Stina Nilsson znalazła uznanie w oczach sztabu szkoleniowego i sezon rozpocznie od startów w Ostersund. W kadrze Szwecji na inaugurację biathlonowego PŚ nie mogło zabraknąć sióstr Oeberg, Sebastiana Samuelssona czy Martina Ponsiluomy.

22. miejsce w sprincie i 12. lokata w skróconym biegu indywidualnym - to wyniki Stiny Nilsson w weekendowych testach w Idre. Była biegaczka narciarska była słabsza od wielu swoich koleżanek z reprezentacji walczących o miejsce w składzie na pierwsze zawody PŚ w sezonie. Mimo to trenerzy postanowili zawierzyć w potencjał 28-letniej Nilsson i powołać ją do kadry na starty w Ostersund. Przypomnijmy, że mistrzyni olimpijska z Pjongczang w biegowym sprincie ma już za sobą debiut w biathlonowym Pucharze Świata. W marcu tego roku - również w Ostersund - dwukrotnie zajmowała lokaty w trzeciej dziesiątce.

Wydaje się jednak, że to nie Nilsson będzie najmocniejszym punktem szwedzkiej reprezentacji u progu nadchodzącego sezonu. W Idre zwycięstwa odnosiły Linn Persson oraz Elvira Oeberg, a na podium stawała również Hanna Oeberg. Skład uzupełniły doświadczone Mona Brorsson, Anna Magnusson i Johanna Skottheim.

Drużyna mężczyzn ma dwóch liderów - mistrza świata w sprincie Martina Poniluomę oraz szóstego zawodnika ubiegłorocznej klasyfikacji Pucharu Świata Sebastiana Samuelssona. Ta dwójka podzieliła się wygranymi podczas zawodów w Idre. W kadrze znaleźli się również sztafetowi mistrzowie olimpijscy z Pjongczang Peppe Femling i Jesper Nelin oraz Oscar Brandt i Malte Stefansson, którzy wciąż są na etapie zbierania pucharowego doświadczenia.

Sezon biathlonowego Pucharu Świata zainauguruje 25 listopada w Ostersund. Dwa dni wcześniej planowane są pierwsze biegi zaliczane do klasyfikacji Pucharu IBU. Drugi najważniejszy cykl zawodów rozpocznie się w Idre.

Powiązane osoby

 Szwecja | kobieta | Stina Nilsson