Styczniowy Puchar IBU przeniesiony do Osrblie

Osrblie będzie gospodarzem pierwszych styczniowych zawodów Pucharu IBU w 2022 roku. Pierwotnie impreza miała się odbyć w Dusznikach-Zdroju.

Zawody rangi Puchar IBU gościły w Dusznikach-Zdroju do tej pory czterokrotnie: w 2015, 2017, 2019 i 2021 roku. Z kolei w latach parzystych - 2016, 2018 i 2020 - wydarzenie odwoływane było ze względu na brak odpowiednich warunków pogodowych. Tym razem na przeszkodzie stanęły zmiany właścicielskie - obiekt na Jamrozowej Polanie będzie częścią nowo powołanego Centralnego Ośrodka Sportu z siedzibą w Dusznikach-Zdroju. Przejęcie obiektu przez nowego zarządcę ma nastąpić w grudniu, a więc na miesiąc przed planowaną organizacją zawodów.

Międzynarodowa Unia Biathlonu poinformowała w poniedziałek, że nowym gospodarzem Pucharu IBU w dniach 8-9 stycznia będzie Osrblie. Słowacy pierwotnie gościć mieli biathlonistów tydzień później (12-15 stycznia), po rezygnacji Dusznik-Zdroju muszą przygotować się na organizację dwóch weekendów pucharowych z rzędu.

Kolejną międzynarodową imprezą rozgrywaną w Polsce pod auspicjami IBU będą Mistrzostwa Europy Juniorów, które w styczniu 2024 roku planowane są w Jakuszycach. Tamtejszy obiekt ma być gotowy już nadchodzącej zimy.