Janik z brązowym medalem Mistrzostw Czech

W niedzielę zakończyły się rozgrywane w Letohradzie mistrzostwa Czech w biathlonie na nartorolkach. Brązowy medal w biegu pościgowym juniorów wywalczył Wojciech Janik.

Tradycyjnie już zawody mistrzowskie za naszą południową granicą były okazją do startu przedstawicieli klubów z Dolnego Śląska. Kilkoro z nich pokazało się z bardzo dobrej strony zajmując lokaty w ścisłej czołówce. Tak było chociażby w sobotę w rywalizacji seniorskiej na dystansach sprinterskich. Obyło się bez niespodzianek – tytuły mistrzowskie wywalczyli Marketa Davidova oraz Michal Krcmar, a więc podwójni złoci medaliści ubiegłotygodniowych mistrzostw świata. Dominika Bielecka z KS Ski Team Wodzisław Śląski spudłowała tylko raz i do zwyciężczyni straciła 33 sekundy. Dało jej to czwarte miejsce. Oprócz Davidovej Polka przegrała jeszcze z Iwoną Fialkovą ze Słowacji oraz Lucie Charvatovą z Czech. Również czwarty śród mężczyzn był Przemysław Pancerz, który do Krcmara stracił minutę i 43 sekundy. Przed Polakiem uplasowali się jeszcze Viteslav Hornig i Jakub Stvrtecky. 

W sobotę oprócz sprintów w godzinach wieczornych rozgrywano również supersprinty. W tej konkurencji po złote medale sięgnęli Michal Krcmar oraz Tereza Vobornikova. Z reprezentantów Polski do finału dotarł Wojciech Filip, który wywalczył ostatecznie siódmą pozycję.

Drugiego dnia imprezy najlepiej z grona biało-czerwonych zaprezentował się Wojciech Janik. Junior z AZS AWF Wrocław awansował w biegu pościgowym z piątej lokaty uzyskanej w sprincie na trzecie miejsce. Z trzema karnymi rundami na koncie stracił do zwycięzcy Jonasa Marecka minutę i 11 sekund. Wśród seniorów złote medale wywalczyli Jakub Stvrtecky i Klara Polednova, którzy wykorzystali słabszy dzień zwycięzców sprintu. O ile Michal Krcmar utrzymał się na podium i finiszował jako drugi, o tyle Marketa Davidova spadła dopiero na piątą lokatę. Mistrzyni świata z Pokljuki spudłowała aż ośmiokrotnie. Przemysław Pancerz i Dominika Bielecka, którzy w biegach sprinterskich zajmowali miejsca tuż za podium, tym razem finiszowali na odpowiednio piątej i ósmej pozycji.

Wśród juniorek młodszych na szóste miejsce awansowała Barbara Skrobiszewska z MKS Karkonosze Jelenia Góra. Piąty w zmaganiach juniorów młodszych był z kolei Hubert Matusik z UKN Melafir Czarny Bór.

BIEGI SPRINTERSKIE
KWALIFIKACJE SUPERSPRINTU
SUPERSPRINT KOBIET
SUPERSPRINT MĘŻCZYZN
BIEGI POŚCIGOWE

Powiązane osoby

 Polska | mężczyzna | Wojciech Janik