Hojnisz-Staręga piąta w Martin Fourcade Nordic Festival

Piątą lokatę wywalczyła Monika Hojnisz-Staręga w pokazowych zawodach Martin Fourcade Nordic Festival, które rozgrywane były w Annecy.

Polka znalazła się w ośmioosobowym gronie zawodniczek zaproszonych przez legendę biathlonu Martina Fourcade'a, który był głównym organizatorem i patronem całego wydarzenia. Rywalizacja toczyła się na zasadach biegu ze startu wspólnego z tą różnicą, że podobnie jak to ma miejsce w biegach sztafetowych, zawodniczki miały do dyspozycji dodatkowe naboje. Hojnisz-Staręga skorzystała z nich czterokrotnie i do mety dotarła jako piąta w kolejności z minutową stratą do zwyciężczyni.

Wygrała Anais Chevalier-Bouchet, która mimo trzech pudeł wyprzedziła Tiril Eckhoff o 14 sekund. Norweżka spudłowała pięciokrotnie i o kolejne 15 sekund uprzedziła na mecie Franziskę Preuss. Przed Polką finiszowała jeszcze Paulina Fialkova, zaś na pozycjach od szóstej do ósmej sklasyfikowano Julię Simon, Lisę Theresę Hauser oraz Mari Eder.

W biegu mężczyzn wygrał Norweg Sturla Holm Laegreid, drugi był Said Karimulla Khalili z Rosji, a trzeci Benedikt Doll z Niemiec.

Przed Moniką Hojnisz-Staręgą jeszcze jeden start w biathlonie na nartorolkach. Świeżo upieczona mistrzyni świata w tej odmianie dwuboju (wygrała sprint podczas MŚ w Novym Meście) wystartuje jeszcze w mistrzostwach Polski, które planowane są w terminie 24-26 września w Dusznikach-Zdroju.

Powiązane osoby

 Polska | kobieta | Monika Hojnisz-Staręga