Ruszają MP w biathlonie letnim

W piątek w Czarnym Borze rozpoczną się Mistrzostwa Polski w biathlonie letnim. W zawodach udział weźmie pierwsza reprezentacja kraju, która zakończyła właśnie swój kolejny obóz w Dusznikach-Zdroju. Rywalizację o medale będzie można śledzić na żywo w internecie.

Przedsmak weekendowych emocji zauważalny był już podczas czwartkowego treningu. Na obiekcie w Czarnym Borze obecni byli wszyscy członkowie kadry A, którzy w trakcie minionych dwóch tygodni przebywali na zgrupowaniu w Dusznikach-Zdroju: Monika Hojnisz-Staręga, Kamila Żuk, Kinga Zbylut, Anna Mąka, Joanna Jakieła, Grzegorz Guzik, Andrzej Nędza-Kubiniec oraz Łukasz Szczurek. Zawodnikom prowadzonym w kadrze przez Adama Kołodziejczyka i Agnieszkę Cyl szyki pokrzyżować będą chcieli członkowie kadry B oraz młodzi zawodnicy i zawodniczki z kadry młodzieżowej.

Pierwsze medale rozdane zostaną w piątek – rywalizacja toczyć się będzie wtedy w biegach indywidualnych. W sobotę rozegrane zostaną biegi sprinterskie – tego dnia rozpocznie się transmisja z zawodów, którą będzie można śledzić na profilu PZBiath na Facebooku oraz na YouTube. Zakończenie mistrzostw planowane jest na niedzielę, wówczas odbędą się biegi masowe oraz sztafetowe.

Każdorazowo zawody rozgrywane będą w pięciu kategoriach wiekowych – seniorzy, juniorzy i juniorzy młodsi swoje starty rozpoczynać będą o godzinie 10:00, natomiast młodzicy i młodzicy młodsi po południu. Łącznie do zawodów zgłoszonych zostało blisko 260 zawodników i zawodniczek z 22 klubów.

Zawody w Czarnym Borze zaliczane będą do klasyfikacji generalnej pierwszej letniej edycji “Celuj w Igrzyska”. Po dwóch biegach najwięcej punktów zgromadzili: junior Robert Kubisiak (BLKS Żywiec), juniorka Daria Gembicka (UKS Lider Katowice), junior młodszy Fabian Suchodolski (UKS Biathlon Chorzów), juniorka młodsza Natalia Glejzner (UKS Biathlon Chorzów), młodzik Szymon Szewczyk (UKS G8 Bielany), młodziczka Majka Germata (MUKN Pod Stróżą), młodzik młodszy Mateusz Gałkowski (MUKN Pod Stróżą), młodziczka młodsza Michalina Harasym (MUKN Pod Stróżą).

LISTA STARTOWA