Rozstrzygnięcia pierwszego dnia Pucharu Polski w crossie

Przedstawiciele aż dziesięciu klubów triumfowało w biegach indywidualnych podczas Pucharu Polski w biathlonie letnim, który odbywa się w Dusznikach-Zdroju. 

Po pierwszym dniu zawodów zadowoleni mogą być niemal wszyscy - każdy z dziesięciu biegów zwyciężał bowiem zawodnik lub zawodniczka innego klubu. Rywalizacja rozpoczęła się od zwycięstwa Wojciecha Filipa z AZS AWF Wrocław, który w biegu seniorów wyprzedził swoich klubowych kolegów Przemysława Pancerza i Wojciecha Janika. Co ciekawe identycznie wyglądał układ sił na podium ubiegłorocznych mistrzostw kraju w tej konkurencji. Wśród seniorek nie było z kolei mocnych na przedstawicielki AZS AWF Katowice. Wygrała Karolina Janko przed Wiktorią Celczyńską i Justyną Tuptą.

Do małej niespodzianki doszło wśród juniorek, gdzie Daria Gembicka o dwie dziesiąte sekundy uległa Marzenie Zoriy z MKS Duszniki-Zdrój. W tej samej kategorii wiekowej wśró mężczyzn doszło do pojedynku mistrzów świata z Obertilliach. W biegu na dystansie 7km zdecydowanie lepszy okazał się Konrad Badacz, który Marcina Zawoła - swojego klubowego kolegę z MKS Karkonosze Jelenia Góra - pokonał o niemal dwie minuty. Najlepszym juniorem młodszym okazał się Sylwester Jasica z BLKS Żywiec, najlepszą juniorką młodszą Oliwia Arendarczyk z UKN Melafir Czarny Bór - oboje triumfowali w biegach długich na MP w crossie rok temu, ale kategorię niżej. 

Najmłodsze kategorie wiekowe, które rywalizowały po południu w strugach deszczu, były najliczniej obsadzone. Zwycięstwa odnosili młodzik Szymon Szewczyk (UKS G8 Bielany), młodziczka Martyna Prajsnar (UKS Biathlon Chorzów), młodzik młodszy Mateusz Gałkowski (MUKN Pod Stróżą), młodziczka młodsza Aleksandra Ryszka (UKS Strzał Wodzisław Śląski).

Dokończenie rywalizacji w niedzielę - w programie zawodów są biegi sprinterskie. Początek rywalizacji o godzinie 10:00.

PEŁNE WYNIKI
LISTA STARTOWA BIEGÓW SPRINTERSKICH