Kadra wznawia treningi

Już w niedzielę treningi wznowi kadra biathlonistów. Podopieczni trenera Adama Kołodziejczyka rozpoczną tygodniową konsultację szkoleniową w Cetniewie. - Cztery tygodnie jakie upłynęły od mistrzostw Polski to dostateczny czas, żeby odpocząć – powiedział nowy-stary trener reprezentacji.

Kołodziejczyk funkcję trenera reprezentacji kobiet i mężczyzn w biathlonie przejął ponad miesiąc temu, po tym gdy Michael Greis i Anders Bratli zrezygnowali z pracy w Polsce. Pierwszym elementem przygotowań do igrzysk w Pekinie jest obóz w Cetniewie. Uwagę zwraca wczesny termin zgrupowania, zazwyczaj bowiem kadra treningi wznawiała dopiero w maju.

- Normalnie w tym czasie zawodnicy przebywali jeszcze na urlopach. Lockdown sprawił, że nie mogą wyjechać na urlop. Z kolei w domu mają ograniczone możliwości treningowe. Stąd pomysł na zgrupowanie w Centralnym Ośrodku Sportu. Cztery tygodnie jakie upłynęły od mistrzostw Polski to dostateczny czas, żeby odpocząć – powiedział Kołodziejczyk.

Powołanie na zgrupowanie otrzymali Kinga Zbylut, Anna Mąka, Joanna Jakieła, Natalia Tomaszewska, Magda Piczura, Grzegorz Guzik oraz Andrzej Nędza-Kubiniec. W oczy rzuca się brak Moniki Hojnisz-Staręgi oraz Kamili Żuk.

- Trener Greis zamierzał rozpocząć przygotowania później. Mając tę wiedzę Monika i Kamila już poczyniły pewne plany w terminie tej konsultacji. W miarę możliwości będą realizować program zgrupowania indywidualnie – dodał Kołodziejczyk, który zapowiedział jednocześnie, że obóz nie będzie obfitował w zbyt duże obciążenia treningowe.

- Trochę martwi mnie pogoda, ale może nie będzie tak źle. Zabieramy rowery, zabieramy nartorolki do klasyka i będziemy trenować na Półwyspie Helskim. Planujemy też treningi na basenie oraz siłowni. Bierzemy też karabiny, ale tylko po to by zrobić testy na systemie SCATT – powiedział.

Obok asystentki Agnieszki Cyl Kołodziejczykowi podczas zgrupowania pomagać będzie również Justyna Kowalczyk-Tekieli, która zastąpiła go na stanowisku dyrektora sportowego Polskiego Związku Biathlonu.

- Nowa dyrektor sportowa chce poznać zawodników oraz specyfikę naszego treningu. Już zapowiedziała, że będzie się starała wspierać nas na zgrupowaniach jak najczęściej – dodał.

Obóz w Cetniewie potrwa do 25 kwietnia.

Powiązane osoby

 Polska | mężczyzna | Adam Kołodziejczyk