Trzech Norwegów na podium w Osrblie

W Osrblie zakończyły się trwające ponad tydzień zawody Pucharu IBU. Ostatniego dnia rywalizowano w biegach pościgowych. Zwycięstwa odnieśli Anna Weidel z Niemiec oraz Endre Stroemsheim z Norwegii. Polki zajęły miejsca poza punktowaną czterdziestką. 

Żadna z zawodniczek, która w sobotę uplasowała się na podium sprintu, nie obroniła swojej pozycji w biegu pościgowym. Wygrała Anna Weidel, która na trasę ruszała dopiero jako siódma. Z jedną karną rundą wyprzedziła Ukrainkę Anne Kryvonos o dziewięć sekund. Dla 25-letniej Niemki to trzecia wygrana w karierze na tym poziomie rywalizacji. Skład podium uzupełniła Ragnhild Femsteinevik, która spudłowała dwukrotnie. Norweżka do zwyciężczyni straciła 15 sekund.

Liderką klasyfikacji generalnej Pucharu IBU pozostała Vanessa Voigt z Niemiec, która dzisiaj finiszowała na zaledwie dziewiętnastej pozycji.

Magdalena Gwizdoń po bezbłędnym strzelaniu w postawie leżąc awansowała na pozycję na początku czwartej dziesiątki, ale cztery niecelne strzały w stójce spowodowały, że do mety dotarła na 46. miejscu. Lokatę niżej uplasowała się Natalia Tomaszewska, która zaliczyła aż sześć karnych rund. Karolina Pitoń z pięcioma pudłami na koncie sklasyfikowana została na 49. pozycji.

W biegu mężczyzn nie lada wyczynu dokonali Norwegowie, którzy wywalczyli komplet miejsc na podium. Jako pierwszy linię mety przeciął Endre Stroemsheim, który startował dopiero jako trzynasty. Wygrał pomimo karnej rundy podczas ostatniego strzelania. By stanąć na najwyższym stopniu podium musiał na finiszu ograć swojego rodaka Siverta Guttorma Bakkena. Drugiemu z Norwegów porażkę osłodzić mogła informacja o objęciu prowadzenia w klasyfikacji generalnej Pucharu IBU. Bakken o punkt wyprzedził szóstego dzisiaj Filipa Andersena. Jego starszy brat Aleksander zajął dziś trzecie miejsce.

Dopiero na 21. miejscu zawody ukończył Philip Nawrath, który startował z pozycji lidera. Niemiec spudłował aż siedmiokrotnie.

Polacy nie startowali. Kolejne zawody Pucharu IBU planowane są w dniach 10-14 marca we włoskim Ridnaun.

 

WYNIKI
BIEG POŚCIGOWY KOBIET
BIEG POŚCIGOWY MĘŻCZYZN

fot. Stancik/IBU

 

Powiązane osoby

 Norwegia | mężczyzna | Endre Stroemsheim

 Niemcy | kobieta | Anna Weidel