Życiowy wynik Tomaszewskiej

Po dwóch dniach przerwy w Osrblie wznowiono rywalizację w ramach Pucharu IBU. Skrócony bieg indywidualny wygrała Vanessa Voigt z Niemiec. Natalia Tomaszewska zajęła siedemnaste miejsce, co jest jej najlepszym wynikiem w karierze.

Dla Voigt to już trzeci wygrana z rzędu. Młoda Niemka triumfowała również w rozgrywanych w weekend sprincie i biegu pościgowym. Tym razem o zwycięstwo Voigt rywalizowała głównie ze swoimi koleżankami z kadry. W czołowej piątce znalazły się bowiem aż cztery biathlonistki zza naszej zachodniej granicy. Hanna Kebinger, która podobnie jak zwyciężczyni strzelała bezbłędnie, straciła do niej niespełna siedem sekund. Na trzecim miejscu zawody ukończyła Madelaine Phaneuf z USA, która jako jedyna skutecznie nawiązała walkę z Niemkami. Tuż za podium uplasowały się Maren Deigentesch i Anna Weidel.

Dzięki kolejnej wygranej Voigt wskoczyła na fotel liderki klasyfikacji generalnej. Po rozegraniu 10 biegów ma 39 punktów przewagi nad Lou Jeanmonnot z Francji.

Najlepszy rezultat w seniorskiej karierze zaliczyła dzisiaj Natalia Tomaszewska. Zawodniczka AZS AWF Katowice spudłowała tylko raz i ze stratą minuty i 46 sekund uplasowała się na siedemnastej pozycji. Punkty do klasyfikacji generalnej wywalczyła również Magdalena Gwizdoń, która zajęła 37. miejsce. Nasza najbardziej doświadczona zawodniczka szanse na lokatę w pierwszej dziesiątce pogrzebała na ostatnim strzelaniu, podczas którego spudłowała czterokrotnie. Kamila Cichoń zaliczyłą dwie kary i z czasem gorszym od zwyciężczyni o pięć minut sklasyfikowana została na 49. pozycji.

W następnych dniach w Osrblie rozegrane zostaną jeszcze biegi sztafetowe, sprint oraz bieg pościgowy.

WYNIKI

Powiązane osoby

 Niemcy | kobieta | Vanessa Voigt

 Polska | kobieta | Natalia Tomaszewska