Hojnisz-Staręga coraz bliżej przepustki do startu w biegu masowym

O czternaście lokat względem sprintu poprawiła się dzisiaj w biegu pościgowym Monika Hojnisz-Staręga. Polka przybliżyła się do wywalczenia kwalifikacji do startu w biegu masowym. MŚ. By jednak być pewnym udziału w ostatniej konkurencji MŚ 29-latka musi poprawić swój dotychczasowy dorobek punktowy uzyskując dobry rezultat w biegu na 15km.

Liderka naszej kadry z bardzo dobrej strony pokazała się dzisiaj na strzelnicy. Tylko jeden z dwudziestu strzałów nie trafił do celu. W dużej mierze właśnie celne strzelanie pozwoliło Hojnisz-Starędze zameldować się na mecie biegu pościgowego na szesnastym miejscu.

- Dzisiaj na pewno mogę być bardziej zadowolona ze strzelania niż wczoraj. Warunki ponownie nie były łatwe, trzeba było bardzo uważnie obserwować chorągiewki. Dlatego zdawałam sobie sprawę, że muszę być mocno skupiona na strzelaniu. Wiedziałam, że to jest klucz, który pozwoli mi się zbliżyć do czołówki – skomentowała na gorąco Hojnisz-Staręga.

Polka walczy o miejsce na liście startowej biegu masowego. Hojnisz-Staręga jest poza czołową piętnastką światowego rankingu, a to znaczy, że by uzyskać kwalifikację do startu w ostatniej konkurencji musi się znaleźć wśród biathlonistek z największą liczbą punktów PŚ wywalczonych w sprincie, biegu pościgowym oraz planowanym na wtorek biegu indywidualnym.

- Nie ukrywam, że ciułanie punktów jest dla mnie ważne po to by zbliżyć się do startu w biegu masowym. O kwalifikacji zadecyduje moja postawa w biegu długim. We wtorek znów trzeba będzie postawić na koncentrację na strzelnicy – oceniła Hojnisz-Staręga.

Po dwóch z trzech startów Polka ma na koncie 36 punktów, co na tę chwilę dawałoby jej kwalifikację do biegu masowego. Hojnisz-Staręga na liście kwalifikacyjnej zajmuje aktualnie 27. miejsce. W mass starcie pobiegnie 30 zawodniczek, a więc aby otrzymać przepustkę do tego biegu nasza zawodniczka powinna zapunktować również podczas wtorkowego startu na dystansie 15km.

Powiązane osoby

 Polska | kobieta | Monika Hojnisz-Staręga