Niemcy odparli ofensywę Norwegów

Choć w czołowej ósemce biegu pościgowego w Osrblie znalazło się aż sześciu biathlonistów z Norwegii to kolejną wygraną w zawodach Pucharu IBU może sobie dopisać Philipp Nawrath z Niemiec. Łukasz Sidorowicz zajął 58. miejsce. 

Mimo naporów Norwegów dwie czołowe lokaty w biegu pościgowym zajęli reprezentanci Niemiec. Wygrał Philip Nawrath, który w sprincie było dopiero szósty. 29-letni policjant z Ruhpolding do ostatniego strzelania pozostawał bezbłędny. Wraz z nim na czele wyścigu znajdował się Aleksander Andersen. Niemiec spudłował raz, Norweg biegał dwie karne rundy. Na ostatnie okrążenie Nawrath ruszał w towarzystwie swojego rodaka Justusa Strelowa, którego jednak szybko zgubił. Na mecie zameldował się piętnaście sekund wcześniej niż jego kolega z kadry. Dla Nawratha to czwarta wygrana w karierze na poziomie Pucharu IBU.

Na trzecim miejscu finiszował Sivert Guttorm Bakken, który jako jedyny z czołówki był dzisiaj bezbłędny. Na podium awansował z jedenastej lokaty po sprincie. Na miejscach od czwartego do ósmego uplasowali się kolejni biathloniści z Norwegii: Aleksander Andersen, Filip Andersen, Erlend Bjoentegaard, Ednre Stroemsheim i triumfator sobotniego sprintu Havard Bogetveit.

Do biegu wystartował jeden reprezentant Polski. Łukasz Sidorowicz z AZS AWF Katowice nie poprawił 55. lokaty ze sprintu. Cztery pudła podczas trzech pierwszych strzelań sprawiły, że zamykał stawkę, ale czyste konto podczas ostatniej wizyty na strzelnicy sprawiło, że przesunął się na 58. miejsce.

To nie koniec zmagań w Osrblie. W przyszłym tygodniu w tej słowackiej miejscowości rozegrane zostaną kolejne biegi zaliczane do klasyfikacji generalnej Pucharu IBU.

WYNIKI

fot. Deubert/IBU

Powiązane osoby

 Polska | mężczyzna | Łukasz Sidorowicz

 Niemcy | mężczyzna | Philipp Nawrath