Dolny Śląsk najlepszy w sztafetach

Biegi sztafetowe zakończyły tegoroczne Mistrzostwa Polski Juniorów, które od wtorku rozgrywane były w Dusznikach-Zdroju. Wśród juniorów po złoto sięgnęli zawodnicy MKS Karkonosze Jelenia Góra, z kolei w rywalizacji zarówno juniorów młodszych, jak i juniorek młodszych zwyciężały drużyny z Czarnego Boru.

Po dwóch zmianach wyścigu juniorów na czele znajdowali się zawodnicy UKS Biathlon Chorzów. Na ostatnim odcinku wygraną drużynie MKS Karkonosze Jelenia Góra zapewnił Marcin Zawół. Obok niego na najwyższym stopniu podium stanęli również Konrad Badacz i Wojciech Jasińki. Chorzowianie musieli zadowolić się srebrem, natomiast brąz przypadł w udziale biathlonistom BLKS Żywiec.

Podobny przebieg miały zmagania juniorek młodszych. Przed ostatnią zmianą na czele znajdowały się ekipy z Czarnego Boru i Kościeliska. W pojedynku pomiędzy Oliwią Arendarczyk a Amelią Liszką lepsza okazała się ta pierwsza. Oprócz niej w zespole Melafiru biegły Emilia Zasadna i Julia Tomasiak. Po brązowy medal sięgnęły zawodniczki MKS Karkonosze Jelenia Góra.

Najmniej zacięty był bieg sztafetowy juniorów młodszych. Po występach Kamila Cedzidło i Jakuba Potońca zespół z Czarnego Boru miał już ponad pięć minut przewagi nad rywalami i najlepszego zawodnika mistrzostw na ostatniej zmianie. Hubert Matusik nie zmarnował prowadzenia i do swojej kolekcji dołożył czwarty złoty medal wywalczony w tym tygodniu na Tauron Duszniki Arena. Drugi srebrny medal dzisiaj wywalczyli zawodnicy UKS Biathlon Chorzów, zaś na najniższym stopniu podium stanęli biathloniści MKS Karkonosze Jelenia Góra.

WYNIKI