Wygrane Norwegii i Rosji na zakończenie zawodów w Arber

W sobotę zakończyły się dwutygodniowe zawody Pucharu IBU w Arber. W supermikście wygrał zespół z Norwegii, w sztafecie mieszanej najlepsi byli Rosjanie. 

W ostatnim dniu zmagań w Arber na starcie zabrakło reprezentantów Polski, którzy po sobotnich biegach sprinterskich powrócili już do kraju. Mimo absencji Biało-czerwonych na starcie pojawiło się aż 29 duetów rywalizujących w supermikście. Zwycięstwo odnieśli Endre Stroemsheim i Karoline Erdal, którzy jako jedyni w czołówce nie biegali ani jednej karnej rundy. Nad Daniele Cappelarim i Renatą Passler z Włoch uzyskali 45 sekund przewagi. Skład podium uzupełnili Lukas Fratzscher i Stefanie Schere z Niemiec.

W sztafecie mieszanej walka o zwycięstwo rozegrała się między zespołami Francji i Rosji. Na półmetku, a więc po rywalizacji mężczyzn, na czele znajdowali się Trójkolorowi. W drugiej części wyścigu, gdy na trasie pojawiły się panie, więcej atutów miały Rosjanki. Pomimo, że na ostatnim strzelaniu Waleria Wasniecowa biegała karną rundę to i tak finiszowała przed Camile Bened aż o 40 sekund. Na trzecim miejscu uplasował się zespół Norwegii, w którym tym razem nie popisali się biegający karną rundę Filip Andersen i Aasne Skrede.

Kolejne biegi zaliczane do klasyfikacji generalnej Pucharu IBU odbędą się w przyszłym tygodniu w Dusznikach-Zdroju. Zawody będą miały rangę Mistrzostw Europy.

WYNIKI:
SUPERMIKST
SZTAFETA MIESZANA