Brzóska z dubletem w

W sobotę zamknięto rywalizację w ramach drugich w tym sezonie zawodów XI edycji „Celuj w Igrzyska”. Jedynym zawodnikiem, któremu udało się w Dusznikach-Zdroju ustrzelić dublet był junior młodszy Kacper Brzóska z UKS Biathlon Chorzów.

Drugiego dnia zawodów na Jamrozowej Polanie rywalizowano w biegach sprinterskich. W kategorii juniorów skutecznością strzelecką błysnęli Grzegorz Dereń, Jakub Ogorzałek i Wojciech Jasiński. Cała trójka spudłowała zaledwie po razie i o kolejności na podium decydowała forma biegowa. Najlepszy czas uzyskał Dereń, który wyprzedził Ogorzałka o 23 sekundy. Dzięki zwycięstwu zawodnik AZS AWF Wrocław został liderem klasyfikacji generalnej po czterech biegach.

Wśród juniorek zdecydowane zwycięstwo odniosła Aleksandra Puto z BKS WP Kościelisko. Druga Wiktoria Zawadziłło z UKS Krokus Piechowice straciła do niej aż minutę. Na podium stanęła również zwyciężczyni piątkowego sprintu Marzena Zoriy z MKS Duszniki-Zdrój. Na samodzielne prowadzenie w punktacji „Celuj w Igrzyska” wyszła Puto, która ma 12 punktów przewagi nad Zoriy.

Drugą wygraną w trakcie weekendu spędzonego na Tauron Duszniki Arena odniósł Kacper Brzóska, który ponownie okazał się najlepszy w kategorii junior młodszy. Zawodnik z Chorzowa wyprzedził Huberta Matusika z UKN Melafir Czarny Bór o nieco ponad pół minuty. Obaj spudłowali po dwa razy. Trzecie miejsce z minutową stratą zajął Kamil Cedzidło z Czarnego Boru. W klasyfikacji generalnej na czoło wysunął się Matusik, który jako jedyny w każdym z czterech dotychczasowych startów stawał na podium.

Trzecie zwycięstwo w sezonie odniosła juniorka młodsza Martyna Lichosyt, która jako jedyna spośród wszystkich uczestników sobotnich zmagań strzelała bezbłędnie. Pozwoliło jej to wyprzedzić Emilię Zasadną i Amelię Liszkę o ponad półtorej minuty.

W walce o punkty do klasyfikacji Pucharu Polski zmierzyli się również seniorzy i seniorki. Wśród mężczyzn czołowa trójka zmieściła się w pół minuty. Wygrał Łukasz Sidorowicz przed Patrykiem Brynem i Michałem Neumannem. Powołany do składu na ME Wojciech Filip zajął tym razem czwarte miejsce. W biegu kobiet Dominika Bielecka wygrała z Karoliną Janko o zaledwie półtorej sekundy.

Zwycięzców całego cyklu „Celuj w Igrzyska” poznamy w lutym podczas Mistrzostw Polski Juniorów.

WYNIKI