Szopin wyrzucony z reprezentacji

Roczna dyskwalifikacja za naruszenie dyscypliny - taka kara spotkała Jurija Szopina. 27-letni biathlonista został wykluczony z reprezentacji Rosji.

O karze dla Szopina poinformował Aleksiej Nużdow, szef komisji dyscyplinarnej oraz wiceprezes Rosyjskiego Związku Biathlonu.

- Decyzją komisji dyscyplinarnej Jurij Szopin został ukarany zakazem startu w zawodach, udziału w obozach treningowych i innych imprezach sportowych na okres jednego roku za naruszenie dyscypliny sportowej - powiedział Nużdow.

Powodem dla którego zdecydowano się nałożyć karę na zawodnika był incydent związany z wizytą kontrolera dopingowego. Szczegóły nie są jednak znane opinii publicznej. Zawieszenie potrwa do 6 listopada 2021 roku. Szopina nie ma już na liście zawodników zakwalifikowanych do kadry narodowej publikowanej na stronie internetowej ministerstwa sportu.

Szopin to złoty medalista mistrzostw świata w biathlonie na nartorolkach z 2018 roku. Wraz z Margaritą Wasiliewą, Jekateriną Jurłową-Percht i Nikitą Porszniewem triumfował wówczas w sztafecie mieszanej. Na swoim koncie ma również dwa wygrane biegi w ramach Pucharu IBU. Na Mistrzostwach Europy w Dusznikach-Zdroju był czwarty w biegu indywidualnym. Ma za sobą również dziesięć startów w Pucharze Świata. Jego najlepszym rezultatem w tych zawodach było 31. miejsce w biegu pościgowym ze stycznia 2017 roku wywalczone w Oberhofie.

Powiązane osoby

 Rosja | mężczyzna | Jurij Szopin